$
בארץ

עכשיו זה רשמי: ערן יעקב ממלא מקום מנכ"ל משרד האוצר

שר האוצר ישראל כץ, חתם היום על מינויו של יעקב, שימשיך בתפקידו כמנהל רשות המסים, לצד תפקידו החדש עד למינוי מנכ"ל קבוע. גורמים באוצר הביעו חשש לעבודת המשרד לאור העובדה כי גם בתפקיד הממונה על התקציבים מכהן ממלא מקום, יוגב גרדוס והחשב הכללי רוני חזקיהו צפוי לסיים את תפקידו בסוף החודש

עמרי מילמן 19:5615.10.20

שר האוצר ישראל כץ חתם היום על מינויו של ערן יעקב כממלא מקום מנכ"ל משרד האוצר עד למינוי מנכ"ל קבוע למשרד. יעקב ישמש כממלא מקום מנכ״ל המשרד לצד תפקידו הקבוע כמנהל רשות המסים.

 

יעקב יחליף את המנכ"לית המתפטרת, קרן טרנר-אייל, שפרשה מוקדם יותר השבוע, על רקע ההשפלות של כץ במסגרת דיונים פנימיים והתעלמות ראש הממשלה מדרגי המקצוע באוצר ומשר האוצר עצמו לפי גורמים שנכחו בדיוני הממשלה.

 

 

 

 

ערן יעקב ערן יעקב

 

גורמים שונים באוצר הביעו חשש לעבודת המשרד לאור העובדה כי גם בתפקיד הממונה על התקציבים מכהן ממלא מקום, יוגב גרדוס, לאחר התפטרותו של שאול מרידור והחשב הכללי רוני חזקיהו צפוי לסיים את תפקידו בסוף החודש (ויוחלף על ידי סגן החשכ"ל לשעבר וסמנכ"ל הכספים של בזק יהלי רוטנברג). יעקב שימלא את תפקיד המנכ"ל אחראי על אחד הגופים הגדולים בממשלה - רשות המסים - שתפקידה בחבילות הסיוע למשק במסגרת משבר הקרונה קריטית כמי שאחראית על המענקים לעצמאים ועסקים קטנים. לפי גורמים באוצר היכולת שלו לחלק את תשומת הלב בין שתי המשימות מוגבלת מאד.

 

שר האוצר ישראל כץ מסר כי "מעבודתי המשותפת עם ערן, בנוסף לרקורד המרשים של עשייתו בשירות הציבורי, אני סבור כי הוא המתאים ביותר לתפקיד בעת הזו. אני בטוח כי עבודתנו המשותפת תמשיך להצעיד קדימה את משרד האוצר ואת כלכלת מדינת ישראל בשותפות ובאחריות״.

x