$
בארץ

מנדלבליט בתגובה למיקי זוהר: "אמשיך לפעול ללא מורא וללא פחד"

היועמ"ש התייחס לפרסומים האחרונים, הנוגעים להקלטות נוה-מנדלבליט: " אין שום זיקה או קשר בין הדברים שנאמרו בכעס בשיחה סגורה בין חברים לפני שנים, לבין התיקים הנוגעים לרה"מ"

שירות כלכליסט 14:1114.10.20

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התייחס היום לאירועים האחרונים, הנוגעים להקלטת שיחות נוה-מנדלבליט. "איומים למיניהם לא ירתיעו את היועץ המשפטי לממשלה מלבצע מלאכתו", כותב היועמ"ש בתגובה.

 

 

"היועץ המשפטי לממשלה פעל לאורך כל תפקידו וימשיך לפעול ללא מורא וללא פחד ומשיקולים ענייניים בלבד, לפי הראיות והדין. הטענה כאילו נסחט או הושפע בהחלטותיו כתובע הכללי של מדינת ישראל משיקולים זרים כאלה ואחרים - היא מופרכת ומגוחכת, וממילא החלטות אלה, שהתקבלו לאחר הליך מקצועי וסדור בהשתתפות גורמים רבים, עומדות כעת למבחן שיפוטי, שהוא המבחן הקובע".

 

 

אביחי מנדלבליט אביחי מנדלבליט צילום: יאיר שגיא
"כפי שהובהר אמש", נמסר ממשרד המשפטים, "אין שום זיקה או קשר בין הדברים שנאמרו בכעס בשיחה סגורה בין חברים לפני שנים, בתקופה בה חש ד"ר מנדלבליט פגוע מן ההתנהלות כלפיו, לבין התיקים הנוגעים לרה"מ ואחרים. כל ניסיון להלך אימים באמצעות איום על חשיפת חומרים מכפישים וכיוצא באלה - נדון לכישלון".

 

 

"עוד נציין כי מטבע הדברים, היועמ"ש לממשלה לא יהיה מעורב בטיפול בתלונה שהוגשה בגין התבטאותו של ח"כ זוהר. פניות שהתקבלו בעניין זה הועברו לטיפולה של המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עו״ד נורית ליטמן, אשר תבחן את הדברים עם אגף החקירות והמודיעין במשטרה כמקובל", כך לפי משרד המשפטים.

x