$
בארץ

פרסום ראשון

משרד הבריאות נערך לשפעת: ממנה 'פרויקטור חיסונים' לקראת החורף הקרוב

לכלכליסט נודע כי תא"ל במיל' ד''ר טריף בדר, שכיהן עד לפני כחודש כקצין רפואה ראשי של צה"ל, ימונה לתפקיד; ביולי האחרון מונה ד"ר בדר לחבר ועדה מקצועית מייעצת למיגור ומניעת התפשטות הקורונה במגזר הערבי. לפי נתונים לא רשמיים של משרד הבריאות, עד כה הזמינה ישראל כ-4.5 מיליון חיסוני שפעת

אדריאן פילוט 16:0913.10.20

תא"ל במיל' ד''ר טריף בדר, שכיהן עד לפני כחודש כקצין רפואה ראשי של צה"ל (קרפ"ר), ימונה ל'פרויקטור החיסונים' של משרד הבריאות לקראת החורף הקרוב ומקרי השפעת הרבים שצפויים להגיע עימו; כך נודע לכלכליסט.

 

ד"ר בדר כבר מעורב במאבק בקורונה: ביולי האחרון הוא מונה על ידי מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, לחבר ועדה מקצועית מייעצת למיגור ומניעת התפשטות המגיפה במגזר הערבי. יתרה מזו, בדר הוביל כקרפ"ר את ההתמודדות הרפואית של צה"ל מול הנגיף בשלבים הראשונים של התפרצות המגיפה.

 

 

ד"ר טריף בדר ד"ר טריף בדר צילום: דובר צה"ל

 

סוגיית ההתמודדות עם החורף באמצע מגיפה של וירוס שסימפטומים שלו דומים לאלו של שפעת, כאשר לא מעט מחלקות פנימיות בבתי חולים סובלות כבר עכשיו מתפוסה גבוהה ביותר - בנוסף לכך שחלקן הלא מבוטל הוסבו ל"מחלקות קורונה" - מסתמן כאתגר הגדול ביותר של מערכת הבריאות הישראלית אי פעם, ולבדר ממתינה עבודה לא קלה בכלל כאשר מספר החיסונים שהוזמנו עומד על פחות ממחצית אוכלוסיית ישראל.

 

מגיפת הקורונה טרפה את הקלפים - מפני שהחיסונים מיובאים, וכל מדינות העולם נמצאות במרדף אחריהם, קיים כבר עתה מחסור חמור בהם וקופות החולים כבר קבעו מדיניות "תיעדוף" לחיסון. למעשה, בניגוד לנעשה בשנים עברו, חיסון השפעת השנה לא יהיה "חופשי" אלא מבוקר היטב, ומשרד הבריאות כבר הנחה לתעדף את הקבוצות הנמצאות בסיכון גבוה להידבק בנגיף "הישן". לפי נתונים לא רשמיים של משרד הבריאות, עד כה הוזמנו כ-4.5 מיליון חיסונים.
x