$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מהפך בקק"ל? בני גנץ תומך בדני עטר לתפקיד היו"ר

יו"ר כחול לבן מבקש בהחלטתו לחסום את ההסכם שהתגבש בין יש עתיד לבין הפועל המזרחי לכינון קואליציה במוסדות הציוניים, לפי הן ימנו יו"רים שיתחלפו ביניהם; הקואליציה המתגבשת כוללת את כחול לבן, העבודה, הליכוד הבינלאומי, ש"ס, יהדות התורה וישראל ביתנו

צבי זרחיה 10:5413.10.20

יו"ר כחול לבן בני גנץ הודיע הלילה (ג') על תמיכתו בהמשך כהונתו של דני עטר (עבודה) כיו"ר קק"ל והעדפתו על פניו של זאב בילסקי, שהיה המועמד המועדף על המפלגה. עטר דורש להמשיך ולכהן כיו"ר קק"ל במהלך 5 השנים הבאות.

בני גנץ, דני עטר בני גנץ, דני עטר צילום: דנה קופל חיים ורסנו

 

העובדה כי כחול לבן מגבשת קואליציה חילופית יחד עם סיעת הליכוד במוסדות הציוניים בראשות מיקי זוהר, טרפה את הקלפים בקואליציה המתגבשת במוסדות הציוניים, עליה דווח אתמול באתר כלכליסט - בהשתתפות הפועל המזרחי, הרפורמים והקונסרבטיביים, מרצ, יש עתיד, ישראל ביתנו, והליכוד העולמי בראשות יעקב חגואל.

 

 

 

גנץ, מבקש בהחלטתו לתמוך בעטר כדי לחסום את ההסכם שהתגבש בין יש עתיד לבין הפועל המזרחי, לפיו אברהם דובדבני יו"ר הפועל המזרחי יכהן במשך שנתיים וחצי כיו"ר קק"ל, ולאחריו ימונה תפקיד נציג יש עתיד ח"כ אלעזר שטרן.

 

בשבוע שעבר לחצו גורמים בכחול לבן על גנץ למנות את בילסקי כיו"ר קק"ל מטעם כחול לבן. בכחול לבן טענו שכמפלגה עליהם להעניק את המשרה לנציג שלהם ולא לעטר נציג של מפלגת העבודה.

מימין: בני גנץ ודני עטר מימין: בני גנץ ודני עטר צילומים: עמית שעל, רפי קוץ

 

גנץ בעצם נעתר ללחציו של יו"ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ לתמוך בעטר לראשות קק"ל. מחר תבחר מפלגת העבודה את מועמדיה למוסדות הציוניים. לכחול לבן ולעבודה 160 צירים. כעת, מבקשים בכחול לבן והעבודה לגייס את תמיכתו של יו"ר הליכוד הבינלאומי ח"כ מיקי זוהר שסביבו 70 צירים בוועידה, יחד עם סיעת גשר.

 

העניין הוא שהליכוד רוצים את ח"כ חיים כץ (ליכוד) כיו"ר קק"ל ובכחול לבן את עטר. אם זוהר יתמוך לבסוף בעטר אזי לכחול לבן העבודה, הליכוד יהיה רוב במיוחד לאחר שיצרפו את ש"ס, יהדות התורה וישראל ביתנו.

 

בכחול לבן והעבודה מבקשים לגייס גם את תמיכת 97 הנציגים של הזרמים הרפורמים והקונסרבטיביים. הנציגים הללו יכולים להכריע אם העסקה הזו המוצעת בין כחול לבן והעבודה, תזכה לרוב.

 

יש לציין כי בליכוד יש פיצול בין זוהר לבין יעקב חגואל יו"ר הליכוד העולמי.

x