בארץ

החשד: הסיר מבודדים מרשימות משרד הבריאות תמורת שוחד

עובד במוקד ערעורי קורונה של משרד הבריאות חשוד שלקח שוחד תמורת הסרת שמות אנשים מרשימת המבודדים של משרד הבריאות, כדי שיוכלו להמשיך בשגרת יומם. חקירת המשטרה הסתיימה והפרקליטות מתכוונת להגיש נגדו בימים הקרובים כתב אישום על שוחד ומעשה שעלול להפיץ מחלה

עמיר קורץ 19:0011.10.20

הפרקליטות מתכוונת להגיש בימים הקרובים כתב אישום בגין שוחד נגד עובד שהועסק במוקד ערעורי קורונה של משרד הבריאות בדרום הארץ, ואשר הסיר שמות מבודדים מרשימות המשרד תמורת תשלום.

 

המשטרה הודיעה היום כי סיימה את חקירתה בחשד שהעובד, ראיד אל אפיניש, אשר הועסק דרך חברה חיצונית שנתנה שירות למשרד הבריאות, לקח שוחד מאנשים תמורת הסרת שמותיהם מרשימות המבודדים. בנוסף מיוחסת לו עבירת של עשיית מעשה העלול להפיץ מחלה בזדון ועבירה של סחיטה באיומים.

 

 

מעצר בשל הפרת בידוד (ארכיון) מעצר בשל הפרת בידוד (ארכיון) צילום: אמיר מאירי

 

לאחר שמעצרו של החשוד הוארך מספר פעמים מאז מעצרו הראשון בסוף ספטמבר, היום (א') הוגשה נגדו הצהרת תובע על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום, ומעצרו הוארך בבית משפט השלום בראשון לציון עד ליום רביעי.

 

החקירה נוהלה ידי יחידת אתגר בלהב 433, בשיתוף עם משרד הבריאות ובליווי פרקליטות מחוז דרום.

 

על פי החשד, אל אפיניש ניצל את תפקידו ושחרר מבודדים שפנו למוקד כדי לערער על היותם בבידוד, ופנה לאחרים בהצעה להסירם מרשימת חייבי הבידוד של משרד הבריאות תמורת טובות הנאה. לטענת המשטרה, כל זאת מבלי לקיים חקירה אפידמיולוגית ובניגוד להנחיות משרד הבריאות, וזאת על מנת שהמבודדים יוכלו לצאת לשגרת יומם וזאת בידיעה שהם עלולים להוות סכנה לציבור.

 

סנגורו של אל אפיניש, עו"ד איתי בן נון, טען היום בדיון בבית המשפט כי במהלך החקירה והדיונים המשפטיים התברר כי לא מדובר בפרשה רחבה ובה מאות מקרים כפי שנטען נגד מרשו בתחילה אלא במקרים בודדים, והכחיש את החשדות נגד החשוד. עם זאת, סגן הנשיאה מנחם מזרחי סירב לשחרר את החשוד לחלופת מעצר וקבע בהחלטתו כי "ההקשר של קבלת השוחד עלול להקים סיכון לשלום הציבור".

 

מהמשטרה נמסר כי "אנו פונים לציבור האזרחים ומבקשים להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות בנושא, שכן התעלמות מהן וזלזול בהן משבשים את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. מפרי צווי הבידוד של משרד הבריאות אף עלולים להפיץ את הנגיף, להדביק ולסכן את חייהם של אזרחים נוספים ללא ידיעתם. משטרת ישראל ופרקליטות המדינה יפעלו על מנת למצות את הדין עם כל מי שיבחר להתעלם מהוראות משרד הבריאות ויגרום במעשיו, ברשלנות או במתכוון, לסיכון של התפשטות נגיף הקורונה".
x