$
בארץ

טלטלה במשרד האוצר: המנכ"לית קרן טרנר פורשת לאחר 5 חודשים בלבד

מנהל רשות המסים ערן יעקב ימלא את מקומה באופן זמני. בין שר האוצר ישראל כץ ובין טרנר נרשמו מספר עימותים במהלך כהונתה הקצרה, בין השאר על רקע הגיבוי שנתנה לממונה על אגף התקציבים לשעבר, שאול מרידור; לפי הודעת האוצר, מדובר ב"החלטה משותפת"

עמרי מילמן 15:4211.10.20
מנכ"לית משרד האוצר קרן טרנר מתפטרת מתפקידה, כך הודיע היום (א') שר האוצר ישראל כץ. מנהל רשות המסים ערן יעקב ימלא את מקומה עד לקביעת מינוי קבע.

 

קרן טרנר קרן טרנר צילום: דנה קופל

 

על אף העובדה שהשר כץ היה זה שהביא איתו את טרנר ממשרד התחבורה למשרד האוצר, ולמרות שעל פי ההודעה הרשמית מדובר ב"החלטה משותפת", עם כניסתה לתפקיד נרשמו ביניהם מספר עימותים. הבולט בהם היה כאשר גיבתה בציוץ בטוויטר את הממונה על אגף התקציבים לשעבר שאול מרידור, לאחר שזה שחטף אש מצד ראש הממשלה וחברי הליכוד בשל ביקורת שהעביר על התנהלות הממשלה; בעקבות זאת נזף בה כץ בחריפות. במקרה אחר הציע כץ לטרנר לעזוב דיון מקצועי בו נכחה כאשר ביקשה להכניס את היועץ המשפטי של המשרד.

 

למרות שלאחר פרישתו של מרידור הוציא כץ הודעה לפיה יושרו ההדורים עם טרנר, גורמים באוצר אמרו לכלכליסט כי גם בדיונים שהתקיימו לאחר מכן לא נתן כץ לטרנר מקום להתבטא ולא כיבד את מקומה כמנכ"לית. 

 

שר האוצר ישראל כץ. מספר עימותים מאז המינוי שר האוצר ישראל כץ. מספר עימותים מאז המינוי צילום: אבי מועלם

 

שר האוצר ישראל כץ מסר: "עבודתה של קרן הייתה יוצאת דופן ותרמה רבות למגזר הציבורי ולאזרחי המדינה. אני מודה לה בשמי ובשם ממשלת ישראל על שנים של עבודה משותפת במשרדי התחבורה והאוצר, עבודה שהובילה להישגים רבים שהשפיעו על כל בית בישראל. אני מאחל לקרן הצלחה רבה בהמשך הדרך".

 

טרנר מסרה כי "אני מודה לשר כץ על שנים ארוכות של עבודה משותפת למען רווחת אזרחי ישראל במשרדי התחבורה והאוצר, ומשוכנעת שיחד עם אנשי המקצוע המסורים במשרד, הוא ינהיג תכנית כלכלית רחבה לטיפול במשבר הכלכלי עקב התפרצות נגיף הקורונה. אני רוצה להודות לשר על האמון ועל הזכות הגדולה לעבוד איתו לאורך הדרך בתפקידים השונים ולשרת את אזרחי המדינה במשך שנים ארוכות של עשייה במגזר הציבורי".

 

ראש האופוזיציה יאיר לפיד מסר בתגובה: "מאז הקמת הממשלה כמעט כל צמרת משרד האוצר התפטרה מתפקידה. זה קרה תוך 5 חודשים, בשיאו של המשבר הכלכלי החמור ביותר שידעה המדינה. הטענה העיקרית של כל המתפטרים: החלטות מתקבלות על בסיס פוליטי בלבד. לא טובת האזרחים מנהלת את כלכלת ישראל, אלא טובתו של אדם אחד. האיש שהמחדל רשום על שמו. לפני שהכל מתפרק על ראשנו, נתניהו חייב ללכת".

 

ח"כ עפר שלח (יש עתיד-תלם) מסר בתגובה להתפטרות: "ברכותי לבנימין נתניהו ולישראל כץ על השלמת מלאכת החיסול של צמרת האוצר. ‏תקציב אין, המשק קורס, והמנכ״לית המוכשרת שכץ מינה אומרת די אחרי ארבעה חודשים בתפקיד. כל כך הרבה נזק בכל כך מעט זמן. ‏מכל העולם מתקשרים ללמוד איך עושים את זה".

x