שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שוטרים מקיפים מאות מפגינים בת"א ומחלקים דו"חות

מאות יצאו מכיכר הבימה והגיעו לכיכר השעון ביפו לאחר שחסמו כבישים מרכזיים במהלך הצעדה. שוטרים הקיפו את המפגינים בפלורנטין. אחד המוחים: "אין לנו מה להפסיד". מוקדם יותר: מפגינה נפגעה מביצה בצפון ת"א ("בפעם הבאה זו תהיה אבן") ואחר נפגע מגז פלפל ליד אונ' בר אילן

איתי בלומנטל, ynet 23:2608.10.20

מאות מפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו צועדים הערב (יום חמישי) מכיכר הבימה שבתל אביב. הם הלכו לאורך רחוב יהודה הלוי - וברחוב לינקולן הושלכו ביצים לעבר כמה מהם. לאחר מכן המשיכו בדרכם לכיכר השעון ביפו. מעט אחרי 22:30 חסמו המפגינים את הכביש באזור דרך שלמה.

שוטרים הקיפו מאות מוחים בצומת הרחובות פלורנטין והקישון ומאות נצורים ברחובות והחלו לחלק להם דו"חות על אי עטיית מסכה והפרת מגבלת המרחק מהבית. במקביל, אלפים הפגינו במוקדים רבים ברחבי הארץ תוך הקפדה על ההנחיות - במרחק של עד קילומטר מביתם.

מפגינים בכיכר הבימה מפגינים בכיכר הבימה צילום: עמית שעל

 

המחאה בכיכר השעון ביפו המחאה בכיכר השעון ביפו צילום: יובל חן

 

הצעדה בתל אביב הצעדה בתל אביב

   

נציג המשטרה בפלורנטין אמר למפגינים כי "כל מי שרוצה לצאת שיעמוד בתור, יזדהה וניתן לו לצאת". הוא גם הבהיר כי בשל השעה המאוחרת המשטרה תחרים מגאפונים למפגינים.

 

כמו כן, מוקדם יותר נפגע קל מפגין מגז פלפל שרוסס לעברו סמוך לאוניברסיטת בר אילן. הוא פונה לבית החולים תל השומר והמשטרה פתחה בחקירה. גם בדרך נמיר שבתל אביב נפגעה אחת המוחות מביצה שהושלכה לעברה. אחד הצועדים אמר: "אין לנו מה להפסיד, הלילה עוד צעיר".

 

זמן קצר לאחר שהותקפה, שחזרה המפגינה, אורלי, את שאירע: "עמדתי בהפגנה, ואז עבר רכב במהירות שממנו זרק גבר ביצה בכל הכוח שפגעה לי בעין. זה ממש כאב. הכול קרה מהר מאוד. להבנתי, הוא זרק ביצים לאורך כל הצמתים באזור ואני מקווה שהמשטרה תבדוק את זה כי הצומת מצולם. בפעם הבאה זאת תהיה אבן. חייבים למנוע את האלימות הזאת".

 

ב"דגלים השחורים" הגיבו על אירועי התקיפה ואמרו כי הם "תוצאה ישירה של ההסתה של נתניהו, שלא גינה אפילו פעם אחת את האלימות הקשה. נתניהו רוצה אותנו מפוחדים, מוכים, חבולים וכנראה מתים; אבל אנחנו לא מפחדים ממנו או מהבריונים". הם הוסיפו כי בכוונתם להפגין בשבת הקרובה "במספרים שהארץ טרם ראתה. נקרב את היום שנתניהו יילך הביתה".

 

מארגון המחאה "קריים מיניסטר" נמסר: "ההסתה הפרועה של הנאשם מבלפור וכלבי התקיפה שלו בליכוד כלפי המפגינים לא פוסקת - והמון מוסת יוצא לתקוף. ביבי, האחריות לדם שיישפך - על שמך. אנו דורשים מהמשטרה לשים את ידיה על כל מי שמעז לתקוף אזרחים ולמצות את מלוא הדין. אין לנו שום ציפייה מנתניהו - שבנה את שלטונו המושחת על הסתה ושיסוי - לגנות. לא נירתע ולא נעצור עד שיילך".

 

ממטה "ארגוני הצעירים" נמסר בנוגע לתקיפות: "שוב תקיפות של מפגינים, כולל ריסוס בגז פלפל. שוב שתיקה בהסכמה של הממשלה. לא ניתן להם לנרמל את האלימות. נשטוף את הרחובות עד שננצח. התקווה שלנו תשבור את השנאה".

x