$
בארץ

מנהל ביה"ח בבני ברק כינה חרדים "קהל שפורק עול והורג אנשים" - והתפטר

פרופ' מוטי רביד, מנהל בית החולים מעייני הישועה, אמר הבוקר כי "עד היום לא היה קהל שלם שפורק עול בצורה כזו. הם התחנכו לקבל הכול ולא לתת כלום". שעות אחר כך הוא הודיע על התפטרותו. בכירים בבית החולים: "לא אומרים דברים כאלה, בעת שהעיר בתקופה הקשה בתולדותיה"

איתי בלומנטל, ynet 12:5308.10.20
המתקפה החריפה - וההתפטרות שאחריה: מנהל בית החולים מעייני הישועה בבני ברק, פרופ' מוטי רביד, התפטר מתפקידו שעות ספורות לאחר שכינה את המגזר החרדי "קהל שלם שפורק עול והורג אנשים".

 

"לא היה עד היום קהל שלם שפורק עול בצורה כזאת והורג אנשים. אני לא מבין מה הקשר בין דת לבין מה שהם עושים. הם התחנכו לקבל הכל ולא לתת כלום במשך שנים", אמר פרופ' רביד הבוקר (יום ה') בריאיון ל"כאן".

 

שעות לאחר מכן נמסר מבית החולים מעייני הישועה כי הנהלת בית החולים מביעה צער מדבריו בתקשורת של פרופ' רביד, "שבהם השמיע דברים פוגעניים שלא ייאמרו נגד הציבור החרדי בכלל ורבניו בפרט". בעקבות הדברים, נמסר, הגיש פרופ' רביד את התפטרותו.

 

בכירים בבית החולים אמרו כי בעקבות חוסר אמון קשה בין רביד לציבור החרדי בבני ברק לא נותרה לו ברירה אלה להתפטר. "מדובר בדברים מקוממים שפגעו במטופלים שלנו בנפשם", אמר בכיר בבית החולים. "אלו דברים שלא אומרים בעת הזאת, כשהעיר נמצאת בתקופה הקשה בתולדותיה. במצב שנוצר לא הייתה ברירה אחרת, אלא שיפנה את מקומו".

 

 

פרופ' מוטי רביד פרופ' מוטי רביד צילום: מכון משואה

 

 

בהנהלת מעייני הישועה ציינו כי "לאור התקופה הקשה והמאתגרת שבה נמצאת מערכת הבריאות, מועד עזיבתו ונוהל חפיפה עם מחליפו מסוכם מול הנהלת בית החולים. הנהלת בית החולים מודה לפרופ' רביד על תרומתו הרבה להעלאת רמת הרפואה בבית החולים. לגופם של דברים. מיותר לומר כי הדברים שנאמרו ראויים היו שלא ייאמרו, וגם ההפך הגמור מעמדת והשקפת בית החולים".

 

מבית החולים נמסר כי "מעייני הישועה, שנוסד כבית חולים קהילתי על מנת לתת מענה לצרכים המיוחדים של ציבור שומרי התורה והמצוות וכפוף מאז ועד היום לוועד ההלכה שבראשות גדולי התורה, גאה להמשיך לשרת את הציבור על כל גווניו תוך כדי שמירה על קדושת החיים וערך חיי אדם על פי תורתנו הקדושה, כפי שנעשה עד היום. בית החולים ימשיך בעבודת הקודש של הצלת חיי אדם מבלי להיגרר אחר שיח פופוליסטי הקיים לצערנו בשעה קשה זו".

 

ברקע הדברים, בשבעת הימים האחרונים אובחנו 3,631 נדבקים חדשים בירושלים, בבני ברק אובחנו 2,908, במודיעין עילית 1,499, באשדוד 1,237, בבית שמש 857, בתל אביב יפו 828, בפתח תקווה 760, בנתניה 745, בביתר עילית 613, באלעד 576, בראשון לציון 572, בחולון 531, ברחובות 526 ובחיפה 516.

 

על פי נתוני החולים במערכת החינוך, שהועברו לאחרונה למשרד החינוך על ידי משרד הבריאות ופורסמו הבוקר, יותר ממחצית (51.18%) מהתלמידים שנדבקו בקורונה משתייכים לחינוך החרדי.

 

במערכת החינוך החרדית לומדים 448,298 תלמידים, שמהווים 19.39% מכלל התלמידים במערכת החינוך. על פי הנתונים, 1.75% מתוכם חלו בקורונה. במערכת החינוך הלא חרדית נדבקו בקורונה 0.63% מהתלמידים (15,285).

x