$
בארץ

בשל משבר הקורונה: מבחני המיצ"ב לא יתקיימו השנה

משרד החינוך קבע כי מבחני פיזה הבינלאומיים ומבחני המדידה וההערכה שנועדו להחליף את המיצ"ב, לא ייתקיימו בשנת הלימודים הנוכחית. גלנט: "שנת לימודים לא שגרתית מחייבת היערכות לא שגרתית"

ynet 18:2507.10.20
בשל התמשכות משבר הקורונה והפגיעה ברצף הלימודי: משרד החינוך החליט כי השנה לא יתקיימו בבתי הספר מבחני פיזה הבינלאומיים ומבחני המדידה וההערכה החיצוניים שנועדו להחליף את המיצ"ב.

 

מודל ההערכה החדש שהיה אמור להחליף את מבחני המיצ"ב היה אמור להתקיים בחודש דצמבר במקצוע שפת אם בשכבות הגיל ד' ו-ח', ובחודש מאי הייתה אמורה להתקיים הערכה משתנה באחד מתחומי הליבה: מתמטיקה, אנגלית, מדעים או שפת-אם בכיתות ה', ו', ח' ו-ט'. כאמור, על רקע התמשכות המשבר והפגיעה בלימודים, הוחלט שהשנה מבחנים אלה לא יתקיימו.

 

על רקע אתגרי נגיף הקורונה והעלייה בתחלואה, ארגון ה-OECD הודיע לאחרונה כי הוא דוחה את מבחני הפיז"ה של שנת 2021 לשנת 2022. שר החינוך יואב גלנט אמר כי "שנת לימודים לא שגרתית מחייבת היערכות לא שגרתית, ואנו פועלים בהתאם לכך".

 

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: רויטרס

 

 

 

לדבריו, "ההחלטה שלא לקיים את מבחני ההערכה החיצוניים הבית ספריים, וכן ההשקעה חסרת התקדים שאנו מבצעים בקפיצת המדרגה הדיגיטלית של מערכת החינוך - תוך צמצום פערים רבי-שנים בתחומי המחשוב – מהוות ביטוי מייצג למדיניותנו זאת. ברור לכל כי גם לאחר חזרת מוסדות החינוך לפעילות, נידרש לתת מענה לפערים שייווצרו הן בהיבט הפדגוגי והן בהיבט צורכי הפרט, ואנחנו נערכים לכך מבעוד מועד".

 

במשרד החינוך ציינו כי שנת הלימודים הקרובה, על כל מורכבויותיה, תוקדש לטובת שורה של תחומים בעלי ערך וחשיבות חינוכית, בהם המשך ביסוס הכלים הפנימיים שפיתחה הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה) בארבעה מקצועות ליבה: מתמטיקה, שפה, אנגלית ומדעים לכיתות א'-ט'.

 

לפי משרד החינוך, בתי הספר ימשיכו לנטר את הפערים הלימודיים שצברו התלמידים בשל הקורונה, ולתת את המענים הנדרשים ברמה פרטנית, קבוצתית או בית ספרית.

x