$
בארץ

אלביט תתחזק מערכות ראיית לילה לצבא ארה"ב ב-50 מיליון דולר

בתוך שבוע קיבלה אלביט חוזים חדשים ביותר מ-100 מיליון דולר, כולל אחזקת המטוס מסוק V22 של הצי האמריקאי ומערכות קשר ללקוח באסיה

אודי עציון 10:2007.10.20

אלביט זכתה בחוזה על סך 50 מיליון דולר לייצור חלקי חילוף לתמיכה במערכת ראיית לילה לתצוגת קסדה במסוקים של צבא ארה"ב. 

 

 

 

החוזה יבוצע באמצעות חברת הבת שלה, אלביט מערכות אמריקה, על פני תקופה של חמש שנים. הזמנה ראשונה בהיקף של כ-17.9 מיליון דולר במסגרת חוזה זה התקבלה לאחרונה, לאספקה עד 2023.

 

מערכת ראיית הלילה של אלביט, ANVIS HUD, מתחברת לקסדות של טייסי המסוקים ומאפשרת לראשי הטייסים להישאר זקופים ולהתבונן אל מחוץ למטוס כאשר כל המידע הרלוונטי מוצג מול עיניהם, וזאת במקום להביט למטה או לתוך תא הטייס כדי לראות את המידע מהסנסורים השונים. ניתן להשתמש בה ביום ובלילה.

 

 

קסדה לראיית לילה של אלביט קסדה לראיית לילה של אלביט

 

אלביט מכרה עד היום לזרועות האוויר של צבא היבשה, חיל האוויר, הצי והמארינס בארה"ב כ-3,000 מערכת ראיית לילה כאלה.

 

 

מסוק מטוס V-22 מסוק מטוס V-22 צילום: Boeing

 

רענן הורוביץ, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות אמריקה: "אספקה חלקי חילוף מבטיחה את זמינות המערכות לצבא ארה"ב, שמסייעות לביצועים, מגבירות את ההתמצאות הסביבתית של המפעיל ובסופו של דבר את בטיחות הלוחם".

 

עסקה זו מצטרפת לשתי עסקאות של אלביט מערכות מתחילת אוקטובר. בתחילת השבוע דיווחה אלביט כי חברת הבת שלה בארה"ב זכתה בחוזה בסך 35 מיליון דולר לאספקת תמיכה עבור המטוס-מסוק V-22 של הצי האמריקאי ובשבוע שעבר דיווחה על חוזה בהיקף של 33 מיליון דולר לאספקת מערכות קשר עבור צבא באסיה-פסיפיק.

x