$
בארץ

האופטימיסט

החסידה מגיעה לסינגפור: הממשלה תציע מענק לעידוד הילודה

דיווח שוטף על ההתפתחויות האחרונות הקשורות להתמודדות עם נגיף הקורונה בארץ ובעולם - אבל עם שינוי קל: רק חדשות טובות; פרופ' גמזו: "הסגר אפקטיבי, יש ירידה ברמת התחלואה"; ניו זילנד שוב ניצחה את הקורונה, בפיליפינים פותחים קניונים

שירות כלכליסט 18:3106.10.20

האופטימיסט חוזר - דיווח שוטף על ההתפתחויות האחרונות הקשורות להתמודדות עם נגיף הקורונה בארץ ובעולם - אבל עם שינוי קל: רק חדשות טובות.

 

16:30 - פרופ' גמזו: "הסגר אפקטיבי, יש ירידה ברמת התחלואה"

 

פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו אמר בצהריים כי נראית מגמת ירידה מסוימת בשיעור הבדיקות החיוביות וברמת התחלואה בנגיף הקורונה, וציין כי מתווה הסגר הנוכחי אפקטיבי בעיניו. "יש סימנים של ירידה אבל מכיוון שמדובר בתזזית של ימי החג אנחנו לא משוכנעים בוודאות אם מקדם ה-R חצה את ה-1. אם אני צריך להגיד שאנחנו ברמת תחלואה יורדת בכל הארץ - את הוודאות הזו אני לא נותן".

 

14:15 - סינגפור: מענק לעידוד הילודה

 

בסינגפור מתכוונים לחלק מענק חד פעמי לעידוד הילודה בתקופת מגיפת הקורונה. החשש של הרשויות הוא שהתושבים יעדיפו לדחות את ההחלטה להביא ילדים לעולם על רקע המשבר הכלכלי וגלי הפיטורים במשבר הקורונה.

 

הפרטים לגבי גובה המענק עוד לא נחשפו, אך הוא מצטרף לשורה של הטבות שמחלקת הממשלה ליולדות, שהשווי שלהן עומד על 10,000 דולר סינגפורי (7,330 דולר).

 

שיעור הילודה בסינגפור הוא מהנמוכים בעולם, ועמד ב-2018 על 1.14 לידות לכל אישה. "קיבלנו משוב על כך שהקורונה גרמה לזוגות צעירים לדחות את התכניות שלהם להפוך להורים", מסר סגן ראש הממשלה הנג סווי קיט.

 

12:00 -  פתיחה מחודשת של הקניונים בפיליפינים

 

הפיליפינים אפשרו לקניונים ולעסקים אחדים להיפתח מחדש, וזאת למרות שהמדינה בדרום מזרח אסיה רשמה עלייה במקרי מוות כתוצאה מהנגיף. כוח המשימה נגד התפרצות הנגיף אישר את המלצת מנהלי הכלכלה לפתוח מחדש תעשיות ותחבורה ציבורית, כך לפי דוברו של הנשיא רודריגו דוטרטה. לדבריו, חנויות בקניונים, כורים ובורסות כספים מורשות לפעול במלוא יכולתן.

 

10:30 - נתונים אופטימיים על כלכלת גרמניה

 

ההזמנות במפעלים בגרמניה טיפסו באוגוסט בעלייה החודשית הרביעית ברצף, כך דיווח הבוקר דסטטיס, המשרד הגרמני לסטטיסטיקה. המדד, שמשקף את השוני בערך הכולל של הזמנת רכישות חדשות במגזר היצרני, עלה ב-4.5% בחודש החולף, לאחר עלייה של 3.3% בחודש יולי ומעל תחזיות השוק לעלייה של 2.6%. עם זאת, בחישוב שנתי מדובר בירידה של 2.2% ביחס לתקופה המקבילה ב-2019.

 

 

ניו זילנד, ניצחה שוב ניו זילנד, ניצחה שוב צילום: רויטרס

 

8:00 - ניו זילנד ניצחה את הקורונה, שוב

 

ראש ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, הודיעה אתמול (ב') כי ארצה הצליחה "להביס מחדש" את נגיף הקורונה, והסירה את ההגבלות שהוטלו על העיר הגדולה ביותר במדינה, אוקלנד, אחרי שההתפרצות שם נבלמה לחלוטין. ניו זילנד, נזכיר, יצאה מהסגר המחמיר שהוטל בה בחודש מאי ובמשך 102 ימים לא דיווחו הרשויות בה על אף מקרה הדבקה אחד בתוך הקהילה, והתושבים יכלו ליהנות מחיי שגרה כמעט מלאים. אלא שבאוגוסט הנגיף התפרץ מחדש באוקלנד, עיר בת 1.5 מיליון תושבים, והיא נכנסה לסגר שנמשך קרוב לשלושה שבועות.

x