$
בארץ

שר האוצר: בקרוב נתחיל לעבוד על תקציב 2021

אם הכנסת לא תאשר בקריאה שנייה ושלישית את תקציב המדינה ל- 2020 אזי היא תתפזר והבחירות יערכו באמצע מרץ 2021. לדברי שר האוצר, בישיבת הקבינט מחר יציע לאפשר לעסקים הפרטיים שאינם מקבלי קהל לחזור ולפעול, מיד בסיום חג הסוכות, בהתאם לתקן התו הסגול . נתניהו: ההחלטות יתקבלו רק ביום חמישי

צבי זרחיה 20:3204.10.20

"מבחינה מהותית בעיית תקציב 2020 כבר אינה קיימת, בקרוב נתחיל לעבוד על תוכנית תקציב 2021 עם כל ההתאמות והראייה הכוללת הנדרשת עקב התמשכות הקורונה לתוך שנת 2021", כך אמר היום שר האוצר ישראל כץ באירוע סוכות מרכזי בפייסבוק. מדי שנה מארחים כץ ורעייתו רונית מאות חברי ליכוד בסוכתם שבמושב כפר אחים. השנה בגלל הקורונה בחר כץ לעשות אירוע בפייסבוק.

 

 

 

יש לציין שאם הכנסת לא תאשר בקריאה שנייה ושלישית את תקציב המדינה לשנת 2020 אזי היא תתפזר אוטומטית והבחירות יערכו באמצע מרץ 2021. במערכת הפוליטית מעריכים שרה"מ לא מעוניין באישור התקציב על מנת להקדים את הבחירות, למרות גל התחלואה העולה.

 

כץ הוסיף, כי בישיבת קבינט הקורונה מחר יציע לאפשר לכל העסקים הפרטיים שאינם מקבלי קהל לחזור ולפעול, מיד בסיום חג הסוכות, בהתאם לתקן התו הסגול - והקפדה על כללי הבריאות. 

 

שר האוצר ישראל כץ שר האוצר ישראל כץ צילום: אוהד צויגנברג

 

שר האוצר חזר ואמר כי הוא מתנגד לסגירת המשק תמורת ביטול ההפגנות. "המדיניות אותה מובילים אבי ניסנקורן וכחול לבן בגיבוי המערכת המשפטית - חמורה ביותר. את ההפגנות צריך להפסיק בתקופה זו בלי קשר לסגירת המשק. את האכיפה חייבים לבצע במקומות הנדרשים, מול יחידים וציבורים שמצפצפים על ההנחיות ומול ההפגנות פורעות החוק ולא מול הציבור הנורמטיבי והעסקים שפועלים בהתאם לכל הכללים ואינם מהווים מוקד סיכון - וחיוניים לתעסוקה ולכלכלת ישראל".

 

"בדיון האחרון בממשלה, הצלחתי לאחר מאבק קשה להחזיר לפעילות עסקים רבים, כמו את ענף ההייטק, התעשיות הבטחוניות, הבנייה, התשתיות, המשלוחים ועסקים נוספים שאינם מקבלי קהל - שנשארו מחוץ להחלטה, ולצמצם את הנזק למשק לשלושת השבועות ל-12 מיליארד שקל במקום 35 מיליארד.

 

"אני מקווה שנציגי כחול לבן יתעשתו ויאפשרו קיום דיון ענייני על פעילות המשק והמדינה, ישראל לא זקוקה בעת הזאת לבחירות, אלא להתלכדות למען אזרחי המדינה".

 

ואילו רה"מ בנימין נתניהו התבטא הערב על השפעות הסגר, ואמר "יש כאלה שכבר אומרים שיש להם אופטימיות שהסגר מתחיל לעבוד ולעשות שיטוח. אני יותר זהיר ולפחות שיעברו עוד 10 ימים. החלטות על הסגר לאחר שמחת התורה נקבל רק ביום חמישי".

x