$
בארץ

השרה רגב: יש להימנע משימוש בתחבורה ציבורית שלא לצורך

לדברי שרת התחבורה, בסגר הנוכחי ממוצע הנוסעים היומי בתחבורה הציבורית עומד על 700 אלף - לעומת 400 אלף בסגר הקודם. "המציאות הזו מטרידה אותי והנתונים מצביעים שישראלים יוצאים מהבית ללא צורך חיוני ואינם נשמעים להנחיות הסגר"

ליאור גוטמן 21:4201.10.20

שירותי התחבורה הציבורית יעברו שבוע הבא כיול מחדש של אמצעי האכיפה וסך הנסיעות, זאת במטרה למנוע התקהלות בכלי הרכב. כך מבטיחה הערב (ה') שרת התחבורה מירי רגב שיוצאת הערב בקריאה נדירה שלא להשתמש בשירותי האוטובוסים והרכבת שלא לצורך.

 

 

 

בפניה שהעבירה דרך דף הפייסבוק שלה, אמרה רגב: "סיימתי לפני שעה קלה הערכת מצב וקיבלתי דיווח על עומסים בתחבורה הציבורית שאינם מאפיינים סגר. למרות שהוא מהודק יש יותר שימוש בתחבורה הציבורית כאילו שאין סגר. יש 700 אלף נוסעים ביממה, שהם 400 אלף יותר מהסגר הקודם בחודש אפריל. המציאות הזו מטרידה אותי והנתונים מצביעים שישראלים יוצאים מהבית ללא צורך חיוני ואינם נשמעים להנחיות הסגר".

 

רגב קוראת לציבור שלא להשתמש בתחבורה ציבורית ולא לעלות על האוטובוסים או הרכבת שלא לצורך. "על מנת למנוע סכנת חיים ולהוריד את התחלואה. זהו המאמץ הלאומי שמשותף לכולנו". במענה לשאלות הציבור טוענת רגב ש"בסגר אנשים לא עובדים ואנשים אמורים לצאת לעבודה חיונית או טיפול רפואי. במצב של היום יש משתמשים כאילו אין סגר. אנשים יוצאים מהבית ויש צפיפות באוטובוסים. זה מחייב אותי כיצד לתת מענה לעומסים אבל מצד שני אנחנו בסגר ואנשים לא אמורים להשתמש בתחבורה הציבורית".

מירי רגב מירי רגב

 

 

רגב מצהירה שאחרי שהיא קיבלה את הנתונים היא מוטרדת מהם ולכן היא "תבצע הערכת מצב כדי לבדוק מדוע אנשים יוצאים מהבית שלא לצורך ומדוע לא נאכפות ההנחיות של משרד הבריאות". הבעיה העיקרית היא שהאכיפה על מספר הנוסעים הוטלה על מפעילי התחבורה הציבורית, ולפי נתוני ועדת הכלכלה מלפני כשבוע וחצי, רק כחמישה אחוזים מהנוסעים עוברים בדיקת חום בטרם עלייתם לנסיעה. האפשרויות במקרה הזה הן להטיל אכיפה על פקחים, המשטרה, או לצמצם שנית את שירותי התחבורה הציבורית כדי להתאים אותם להרשאות משרד הבריאות.

 

ההצהרה של רגב מגיעה על רקע תלונות קשות של צפיפות וחשש מהדבקה בקורונה במהלך הנסיעה. בשבוע שעבר צומצמה היקף הנסועה באוטובוסים בכ-75%, אולם משרד התחבורה לא התאים את מספר כלי הרכב ואת תגבור הקווים למציאות החדשה ולכן השבוע כאמור התגלו עומסים כבדים בחלק מהקווים.
x