$
בארץ

משרד התחבורה ביטל קווים, הנוסעים נתקעו בתחנות

עומסים כבדים הורגשו היום בקרב משתמשי התחבורה הציבורית, לאחר שמשרד התחבורה ביטל 75% מהנסיעות הקבועות של האוטובוסים. עומסים הורגשו בעיקר בקווים לריכוזים חרדיים, לאחר שבוטלו הקווים הנפרדים. משרד התחבורה: ממחר יתוגברו הקווים

אודי עציון 19:3829.09.20

עומסים כבדים בתחבורה הציבורית ברחבי הארץ הורגשו היום, בתחילתו של שבוע מקוצר.

 

בהוראת משרד התחבורה, שנערך לביקושים נמוכים לתחבורה הציבורית, ביטלו חברות האוטובוסים 75% מהנסיעות הקבועות בלוחות הזמנים שלהן, זאת מעבר להחלטה על הפסקת השירות בכל ערב ב-20:00, מלבד מאשר במוצ"ש, שאז יסתיים השירות ב-22:00. בין השאר בוטלו כמעט כל קווי המהדרין המשרתים את האוכלוסיה החרדית, בעיקר קווים בין עירוניים בין ריכוזים חרדיים, אך גם קווים עירוניים כמו הקו לכותל בירושלים.

 

 

 

אולם הישראלים לא נשארו בבית. מי שנסעו לעבודה או לקניות מצאו את עצמם לא פעם נשארים בתחנות, כאשר נהגים שמכסת הנוסעים שלהם – עד 20 איש בלבד בקווים העירוניים – התמלאה, והם נאלצו לדלג על תחנות. נוסעים חרדים שהקווים הישירים הרגילים שלהם שמובילים ישירות לשכונות חרדיות כמו באשדוד או בטבריה בוטלו, נסעו במקומם בקווים הבין עירוניים הרגילים. עומסים כבדים נרשמו גם בבאר שבע, בירושלים ובמרכז.

 

 

נוסע בתחבורה ציבורית (ארכיון) נוסע בתחבורה ציבורית (ארכיון) צילום: אי פי איי

 

בעקבות פניות מפעילות התחבורה הציבורית אישר משרד התחבורה את תיגבור הקווים כבר ממחר בבוקר, וחלקם מיום ראשון הקרוב. "אני מעריך שבסופו של דבר התחבורה הציבורית תגיע לרמה של 50% מהפעילות הרגילה בתוך כמה ימים, הרבה יותר מהמתוכנן, אבל ככה זה כשאין קשר בין המגבלות שמטילה הממשלה למה שקורה בשטח", אמר בכיר באחת המפעילות.

 

מה שהציל את שירותי התחבורה הציבורית מקריסה מוחלטת היה שרכבת ישראל והרכבת הקלה בירושלים ממשיכות לפעול, תוך הגבלת מספר הנוסעים ל-50%, זאת בניגוד לסגר הראשון.

x