$
בארץ

אושר בוועדת הכספים: הגדלת מסגרת התקציב לשנת 2020 ב-2.5 מיליארד שקל למימון הרחבת תוכנית הסיוע

חלוקת התקציב קובעת כי לביטוח לאומי יוקצו 1.6 מיליארד שקל עבור תחזית לגידול באבטלה, לצרכים בריאותיים במשרדי הממשלה יוקצו 100 מיליון שקל ועבור הגדלת הזכאות למענקים, שימור עובדים, והגדלת הוצאות קבועות יוקצו 800 מיליון שקל. במקביל אושרה הרחבת התקציב גם עבור הגדלת מענקי העבודה (מס הכנסה שלילי) לזכאים בהיקף של כ-800 מיליון שקל

עמרי מילמן 18:5229.09.20
ועדת הכספים אישרה הערב לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק המגדילה את הוצאות הממשלה בעוד 2.5 מיליארד שקל השנה, במסגרת הרחבת התוכנית הכלכלית כפי שאושרה בוועדת הכספים ביום חמישי. חלוקת התקציב קובעת כי לצרכים בריאותיים במשרדי הממשלה יוקצו 100 מיליון שקל, לביטוח לאומי יוקצו – 1.6 מיליארד שקל, עבור תחזית לגידול באבטלה ועבור הגדלת הזכאות למענקים, שימור עובדים, והגדלת הוצאות קבועות יוקצו 800 מיליון שקל. במקביל אושרה היום הרחבת התקציב גם עבור הגדלת מענקי העבודה (מס הכנסה שלילי) לזכאים בהיקף של כ-800 מיליון שקל.

 

 

 

הרחבת התוכנית הכלכלית כוללת בין היתר את הרחבת הזכאות למענק עבור ספטמבר-אוקטובר בגין הוצאות קבועות, כך שיינתן החל מפגיעה בגובה 25% במחזור העסקאות של בעל העסק ביחס לתקופה המקבילה טרום התפרצות הנגיף, במקום 40% פגיעה. עבור עסקים המדווחים על בסיס מזומן ומשולמים בשיטה של שוטף פלוס 30 תינתן ההקלה בהתאם לתקופה הרלוונטית. עוד קובעת התוכנית כי יועברו מקדמות על חשבון מענק ספטמבר - אוקטובר, בגובה של 50% ממענק ההוצאות הקבועות לעסקים הצפויים להיפגע מהסגר, עפ"י הצהרתם, כאשר גובה המקדמה יתבסס על סכום המענק ששולם בפעימות הקודמות במטרה לאפשר לעסקים להתמודד עם הסגר הנוכחי (כאשר סכום המקדמה יופחת בהמשך מסכום הזכאות הסופי שיקבע לחודשים ספטמבר ואוקטובר).

 

יו"ר ועדת הכספים משה גפני יו"ר ועדת הכספים משה גפני צילומים: אלכס קולומויסקי

 

במסגרת הדיונים סיכמו נציגי האוצר עם יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני וחבר הוועדה ח"כ ינון אזולאי כי בתקציב מס הכנסה שלילי לשנת 2021, גיל הזכאות למענק יירד ותיבחן האפשרות לזכאות הגשת מס הכנסה שלילי מגיל 18 במקום 23 הקיים היום. (מה שיכניס צעירים חרדים רבים שאינם מתגייסים לצבא).

 

לפי הסיכום, בדיוני תקציב רשות המסים לשנת 2021 יישבו הצוות המקצועי במשרד האוצר יחד עם היו"ר ח"כ גפני וח"כ אזולאי ויגיעו להסכמות בעניין.

x