שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

749 חולי קורונה במצב קשה, שיא מאושפזים בבתי החולים; עוצר יציאות בצה"ל

מנתוני משרד הבריאות עולה כי אתמול אובחנו 5,855 נדבקים חדשים. שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 13%. ישראל מתקרבת ל-70 אלף חולים פעילים; הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי החליט על עוצר יציאות למערך הלוחם ולחיילים בהכשרות של עד חודש החל מיום שלישי; משרד התחבורה מבהיר: מי שרכשו כרטיסי טיסה לפני הסגר רשאים לצאת לחו"ל

ynet 15:0027.09.20
5,855 ישראלים אובחנו אתמול (שבת) כחיוביים לקורונה. כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר. שיעור הבדיקות החיוביות ממשיך להיות גבוה מאוד והוא עמד אתמול על 13%. כלומר אחד מכל 7.6 נבדקים - חיובי. בנוסף, עדכן המשרד את מספר הנפטרים שעומד על 1,450.

 

מנתוני משרד הבריאות עולה כי בישראל 68,788 חולים פעילים. 1,512 מהם מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ. מדובר במספר שיא. מצבם של 749 חולים מוגדר קשה - גם כן מספר שיא. 196 חולים מחוברים למכונות הנשמה. עד כה אובחנו 229,374 ישראלים כנדבקים בנגיף.

מנתוני מרכז המידע והידע הלאומי של אגף המודיעין עולה כי 33.6% מהמאובחנים אתמול הם בני 19-0, 31.4% הם בני 39-20, 23.5% הם בני 59-40, 9.1% בני 79-70 ו-1.7% בני 80 ומעלה.

 

התפשטות המגפה ניכרת בעיקר בשיעור החולים הקשים שמאושפזים בבתי החולים. במרץ אושפזו 126 חולים קשה, באפריל 381, ולאחר הסגר הראשון היו 38 בחודש מאי ו-103 ביוני. לאחר מכן חלה עלייה דרמטית: ביולי כבר אושפזו 975 חולים במצב קשה - חלקם נפטר, אחרים החלימו ואחרים עדיין מאושפזים. באוגוסט הגיע המספר ל-1,619, ובספטמבר, שעדיין לא נגמר, חצה המספר את רף ה-1,900 - כמעט פי 2 מיולי.

 

 

שיבא שיבא צילום: איי אף פי

 

לאחר ירידה ברורה במספר הנפטרים במאי (62) וביוני (40) לעומת אפריל, שיא הגל הראשון – אז נפטרו מקורונה 203 איש – מספר הנפטרים זינק בחדות בחודשים האחרונים. ביולי נפטרו 233 איש, באוגוסט 386 וב-24 הימים הראשונים של ספטמבר כבר 401. למעשה, מתחילת יולי נפטרו כבר יותר מאלף חולי קורונה.

 

מהנתונים עולה עוד כי שיעור הנדבקים ברחבי המדינה מתקרב ל-2.5%. בישראל כיום 9,246,000 תושבים, מהם 229,148 שאובחנו כנדבקים. מנתונים אלו עולה שכמעט אחד מכל 40 תושבים נדבק בנגיף.

 

עוצר יציאות בצה"ל

 

בתוך כך, דובר צה"ל הודיע היום (ראשון) כי הרמטכ"ל אביב כוכבי החליט על עוצר יציאות החל מיום ג' למערך הלוחם ולחיילים בהכשרות. עוצר היציאות יהיה בתוקף חודש ימים, וחריגות יאושרו בסמכות מפקד בדרגת אלוף בלבד.

 

המשרתים בבסיסים הפתוחים הונחו לעבוד במשמרות תוך שמירה על קפסולות, ללא קיום מפגש ביניהם. כלל המשרתים במערך הלוחם, בבסיסי ההכשרה וביחידות הסגורות יגיעו ביום שלישי לבסיסים ערוכים לשהות ממושכת, לתקופה של עד חודש ימים.

 

הרמטכ"ל כוכבי מסר כי "מצב התחלואה במרחב האזרחי ובצה"ל מחייב אותנו לנקוט בסדרת פעולות להידוק והחמרת הנהלים בכל יחידות הצבא. שמירת כשירותו של צה"ל היא משימה עליונה, וכפועל יוצא מכך, המאבק במגפת הקורונה בתוך צה"ל הינו משימה מרכזית. עלינו לפעול מיד ובמלוא העוצמה לצמצום התחלואה בצה"ל פנימה".

 

משרד התחבורה מבהיר: מי שרכשו כרטיסי טיסה לפני הסגר רשאים לצאת לחו"ל

 

משרד התחבורה פרסם לפני כניסת יום כיפור כי נוסעים שרכשו כרטיס טיסה לפני מועד כניסת הסגר לתוקף, כלומר עד ליום שישי 25 בספטמבר, רשאים לצאת לחו"ל גם אם הטיסה שלהם תתקיים אחרי חג יום כיפור.

 

ההנחיה נועדה למנוע אפשרות של "מבול החזרים כספיים" של לקוחות שרכשו כרטיסים עוד לפני שהוחלט על הסגר,כאשר לא ברור מי מור להחזיר להם את הכסף ומתי.

 

חלק מחברות התעופה אף יתקשו בשל המצב והסגר המתמשך לאפשר החזרות כספים המוניות, מה שהוביל כאמור למציאת הפתרון.

 

 

נתב"ג נתב"ג צילום: יאיר שגיא

 

במשרד התחבורה מחדדים כי "בהגעה לשדה יש להציג אסמכתא למועד רכישת הכרטיס, כרטיס טיסה תקף ובדיקת קורונה שלילית לפי דרישות מדינת היעד".

 

הכלל האמור אינו תקף במקרים של צורך הומניטרי דחוף או צורך אישי מיוחד, שאמורים לקבל את אישור מנכ"ל המשרד עופר מלכה. את הבקשות ניתן להגיש היום וביום שלישי.

x