שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רגב אישרה להוציא טיסות היום ומחר, עוד אין החלטה לגבי פעילות נתב"ג בהמשך

ביומיים הקרובים צפויה תנועה צפופה של בנתב"ג, עם 9,000 נוסעים שימריאו בכ-80 טיסות; היעד הפופולרי ביותר הוא יוון עם 12 טיסות; עדיין לא ברור מה יעלה בגורל הנוסעים שאמורים לשוב בטיסות לאחר יום כיפור

ליאור גוטמן 18:5924.09.20

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב הנחתה הערב (ה') את גורמי התעופה לאפשר יציאתן של הטיסות המתוכננות ב-24 שעות הקרובות מישראל כסדרן. "בהמשך יימסרו עדכונים לציבור על ההחלטות באשר לפעילות התעופה במהלך הסגר", אומרים במשרד.

 

 

 

למעשה, משרד התחבורה לא מחדש כלום ומבשר את המובן מאליו: לפי נתוני רשות שדות התעופה הסגר השני שהממשלה כופה על מדינת ישראל יחזיר את נמל התעופה בן גוריון לפעילות צפופה יחסית לאחר שבועות רבים של השבתה, כך שהיום ומחר אמורים לעבור בנמל התעופה כ-9,000 נוסעים בכ-80 טיסות, מתוכם כ-6,000 טסים יוצאים לארצות זרות ב-42 טיסות והשאר נוסעים חוזרים.

 

 

מירי רגב מירי רגב צילום: אוהד צויגנברג

 

את המקום המבוקש ביותר בטיסות היוצאות תופסת יוון עם 12 טיסות, ואילו במקום השני ניצבת טורקיה עם כ-9 טיסות יוצאות, חלקן עבור נוסעים שרק יעברו שם בדרך ליעד הבא. עוד ברשימת הטיסות - ארה"ב ובולגריה עם 4 טיסות לכל מדינה, צרפת ובריטניה עם 3 טיסות לכל מדינה, 2 טיסות לאוקראינה והשאר טיסות בודדות למדינות שונות לרבות גרמניה, ירדן, קנדה, מולדביה ובלארוס.

 

ומה יעלה בגורלם של אלו שאמורים לחזור, או שקנו כרטיס מבעוד מועד לטיסות שייערכו לאחר יום כיפור? למשרד התחבורה הפתרונים, והלקוחות יאלצו לחכות לשניה האחרונה כדי לדעת מה קורה איתם. החשש הוא שחברות התעופה יבטלו ביוזמתן טיסות אם הן יבינו שהטיסות שיוצאות מישראל מתוכננות להיות ריקות עקב הסגר.

x