שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון

שותפות לווייתן תספק גז לתחנת הכוח ברמת חובב עד לסוף 2021

הגז יועבר לתחנת הכוח מדצמבר הקרוב. על פי ההערכות, המחיר בעסקה משקף רף של כ-4.3-4.2 דולר ליחידת חום, כך שעלות סך הרכש תנוע סביב כ-600 מיליון שקל עד לסוף השנה הבאה

ליאור גוטמן 22:5423.09.20

שותפות הגז לווייתן צפויה לחתום בימים הקרובים על חוזה קצר מועד לאספקת גז טבעי לתחנת הכוח ברמת חובב ובהיקף של עד כ-1.2 מיליארד מ"ק. כך נודע לכלכליסט. הגז יועבר לתחנת הכוח מדצמבר הקרוב - מועד העברת הבעלות על תחנת הכוח מידי חברת החשמל לידי הרוכשים החדשים - שיכון ובינוי, אדלטק ואדלקום.

 

 

מאגר לווייתן מאגר לווייתן צילום: אלבטרוס

 

 

על פי ההערכות, המחיר בעסקה משקף רף של כ-4.3-4.2 דולר ליחידת חום (MMBTU), כך שעלות סך הרכש תנוע סביב כ-600 מיליון שקל עד לסוף 2021. עם סיומו של החוזה, שעשוי לקבל הארכה של עד חצי שנה באספקה, אספקת הגז השוטפת תעבור לידי אנרג'יאן היוונית-בריטית, שבשבוע שעבר חתמה על אספקת גז לתחנת הכוח לאורך כ-20 שנה ובחוזה שנאמד בעד כ-2 מיליארד דולר. אנרג'יאן היא בעלי מאגרי כריש ותנין והיא אמורה לספק גז ללקוחותיה מהרבעון האחרון של 2021.

 

 

תחנת הכוח ברמת חובב תחנת הכוח ברמת חובב צילום: חברת חשמל

 

תחנת הכוח ברמת חובב נמכרה ביוני האחרון ובמסגרת במסגרת הרפורמה בחברת החשמל. הקבוצה הרוכשת שילמה עבורה כ-4.25 מיליארד שקל. התחנה פועלת בכוח גז טבעי והיא נחשבת לאחת הגדולות מסוגה בישראל, עם יכולת ייצור של כ-1,140 מגה־ואט בשנה, שהם 8.7% מיכולת הייצור של חברת החשמל. שותפות הגז לווייתן מוחזקת על ידי רציו (15%) נובל אנרג'י (40%) ודלק קידוחים (45%). בתחילת אוקטובר אחזקות נובל אנרג'י בישראל אמורות לעבור לידי שברון.

 

x