$
בארץ

זינוק של כ-30% במספר קנסות הקורונה בשבוע שחלף

המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה מעדכן כי עד כה שולמו כ-55 אלף קנסות בסכום של 23 מיליון שקל, מתוך 229 אלף קנסות שניתנו על הפרת תקנות הקורונה

המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה גובה את קנסות הקורונה שמטילה המשטרה. מנתוני המרכז עולה, כי נכון להיום (ב') הגיעו לטיפול המרכז 229,119 קנסות קורונה כאשר בשבוע האחרון בלבד ניתנו 11,883 קנסות. מדובר בעלייה של 32% משבועות שלפני כן שבהן ניתנו כ- 9,000 דוחות בממוצע.

 

 

 

במקביל לעלייה במספר הדוחות הניתנים לאזרחים, חלה עלייה משמעותית בתשלום הקנסות על ידי אזרחים.

 

בשבוע האחרון שולמו 3,322 קנסות בסכום כולל של כ-1.6 מיליון שקל, כאשר בסך הכל עד כה שולמו 55,198 קנסות בסכום של 23,075,240 שקל. מהמרכז דווח שעד לשבוע שעבר ממוצע התשלומים היה כמיליון שקל בשבוע בלבד.

 

פקחים נותנים קנסות פקחים נותנים קנסות צילום: אלכס קולומויסקי

 

מנהל המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה, דורון תשתית, מסר, כי ניכר שהאזרחים מפנימים שיש לשלם את הקנסות שניתנים למי שעובר על התקנות הקורונה, וכי השמועות הלא מבוססות שהופצו לגבי ביטול הקנסות אינן נכונות.

 

לאזרחים יש 90 ימים לשלם את הקנס בכל סניפי הדואר או באמצעות אתר האינטרנט של רשות האכיפה. בתום 90 הימים. הקנס הופך ל"חוב" ומתווספים פיגורים של 50%. 28,391 אזרחים החליטו שלא לשלם את הקנס, למרות התזכורות שנשלחו אליהם והתוצאה היא שהחוב שלהם גדל.

 

מנהל המרכז הוסיף, כי "אנו ברשות מבינים את המצב הכלכלי הקשה במשק, והקמנו מנגנון שנועד לסייע לחייבים, בין היתר, בהפחתת חלק מהפיגורים ובפריסת החוב. אני מאיץ במי שהמועד הקובע לתשלום חלף למהר וליצור קשר כדי להימנע מנקיטת הליכים והוצאות נוספות ועל מנת שנוכל לסייע לו לפני החמרת המצב והטלת עיקולים".

 

x