$
בארץ

הסכם הנורמליזציה: משרד ההשקעות של אבו דאבי יפתח משרד בת"א

טאריק בין הנדי, מנכ"ל משרד ההשקעות ADIO: "אנחנו רוצים להגדיל משמעותית את ההשקעה באגטק משום שמייבאים את הרוב המכריע של המזון"

סופי שולמן, דובאי 09:2317.09.20

הסכם הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות מתחיל לעבור לפסים ממשיים. משרד ההשקעות של אבו דאבי הודיע על פתיחת משרד בתל אביב. מרכז ההשקעות שנקרא ADIO יחל לפעול בחודשים הקרובים ומטרתו תהיה לחבר בין חברות ישראליות לחברות מאיחוד האמירויות.

 

 

 

הסניף בתל אביב יהיה הראשון מבין רשת של משרדים בינלאומיים שיקים ADIO. בימים אלה מנהל ADIO מגעים עם משרד הכלכלה והתעשייה כדי לקדם שיתופי פעולה בתחומים של טכנולוגיות חלקאות, בריאות דיגיטלית וייצור מתקדם. ADIO הוא גוף ממשלתי מאיחוד האמירויות שאחרי על איתור וסיוע גורמים שמעוניינים להשקיע במדינה.

 

 

משלחת אנשי העסקים מישראל בביקור  בדובאי משלחת אנשי העסקים מישראל בביקור בדובאי צילום: דוברות בנק לאומי

 

טאריק בין הנדי, מנכ"ל ADIO , נפגש מוקדם יותר השבוע עם משלחת אנשי העסקים הישראלים שביקרה בדובאי. במפגש הוא אמר כי איחוד האמירויות מתעניינת בעיקר בטכנולוגיות מתחום האגטק כגון השקיה, טכנולוגיות מתקדמות בתחום הרפואה כגון הפריות מבחנה וכן טכנולוגיות פינטק. "אנחנו רוצים להגדיל משמעותית את ההשקעה באגטק משום שמייבאים את הרוב המכריע של המזון. כיום בינתיים טכנולוגיות חקלאות מהוות שברירי אחוז מול ההוצאה על ייבוא, אך אנחנו רוצים להגדיל אותן משמעותית".

 

הוא הוסיף גם כי קיימת תוכנית עידוד השקעה שמעניקה החזרים במזומנים ולא באמצעות מסים לטובת הקמת מיזמים באמירויות כמו כן קיימת תוכנית של ערבויות מדינה". בין הנדי הסביר גם כי האמירויות השונות מתחרות ביניהן על השקעות ועל הקמת פעילויות של חברות בדומה לתחרות בין המדינות השונות בתוך ארה"ב.

x