$
בארץ

מספנות ישראל חתמו על מזכר הבנות לשת"פ עם DP WORLD מדובאי

אחד משיתופי הפעולה העתידיים עשוי להיות מתן שירותי ספנות בנתיב מדובאי לנמל אילת, שם טוענים להפעלה רשמית עוד השנה עם זמן הפלגה של 10 ימים מנמל לנמל. במספנות ישראל אף טוענים שהצדדים יבחנו את האפשרות לגשת יחד למכרז לרכישת הפעילות של נמל חיפה הקיים

ליאור גוטמן 11:0816.09.20

תעשית מספנות ישראל חתמה על מזכר הבנות עם חברת DP WORLD מדובאי במטרה לקדם שיתפוי פעולה מסחריים בתחום הספנות. מזכר ההבנות נחתם בין שלומי פוגל (מבעלי מספנות ישראל, קבוצת אמפא וגולד בונד) ובין סולטן אחמד בן סוליים, יו"ר ומנכ"ל DP WORLD.

 

אחד משיתופי הפעולה עשוי להיות מתן שירותי ספנות בנתיב מדובאי לנמל אילת, שם טוענים להפעלה רשמית עוד השנה עם זמן הפלגה של 10 ימים מנמל לנמל. עוד נבחנים שיתופי פעולה בייצור ושיווק מוצרים או מתן שירותים שונים, גם דרך חברת DOVERTOWER שבשליטת שלומי פוגל.

 

 

סולטן אחמד בן סוליים עם שלומי פוגל סולטן אחמד בן סוליים עם שלומי פוגל אישור מס' 2267

 

במספנות ישראל טוענים שהצדדים יבחנו את האפשרות לגשת יחד למכרז לרכישת הפעילות של נמל חיפה הקיים. הפרסומים בנושא יצאו אתמול והפתיעו גורמי מדינה: לפי מתווה ההפרטה, כל איחוד עם חברה זרה יחייב אישור מראש של משרדי הביטחון, החוץ, המל"ל והתחבורה. DP WORLD היא אמנם אחת החברות הבולטות בתחום הלוגיסטיקה הימית והספנות, אבל עיון באתר החברה מלמד שהיא פעילה גם בארצות שלא מקיימות יחסים דיפלומטיים עם ישראל, לרבות אלג'יריה, ג'יבוטי, פקיסטן וערב הסעודית. לפיכך, כניסה למכרזי תשתית לאומיים בישראל, כמו זה לרכישת נמל חיפה, תחייב אישור מראש דווקא בשל קשרי המסחר הימי שהשחקן הזר מקיים.

 

יו"ר DOVERTOWER, שלומי פוגל, מסכם ש"שיתוף הפעולה בין החברות ובין הנמלים בישראל ובדובאי מהווה הזדמנות אדירה להקמת תשתית סחר ולוגיסטיקה בינלאומית מתקדמת שתחבר בין hubs מרכזיים בעולם ותייעל ותחסוך בעלויות ובלוחות הזמנים בכל הקשור בהעברת סחורות באיזור".

 

יו"ר ומנכ"ל DP WORLD, סולטן אחמד בן סוליים, מוסיף ש"הקמת נתיבי סחר בין איחוד האמירויות, ישראל ומעבר, תסייע ללקוחות שלנו לעשות עסקים באיזור באופן קל ויעיל יותר. אני מאמין שההסכם שלנו עם חברת DOVERTOWER הוא רק ההתחלה של שיתוף פעולה הדדי וארוך במגוון תעשיות. בנוסף אני שמח להודיע ש-DP WORLD ומספנות ישראל ישתפו פעולה לבחינת הקמת JV שישתתף במכרז להפרטת נמל חיפה".
x