$
בארץ

מהפגנות ועד טבילה במקווה: מה מותר מעבר ל-500 מטרים מהבית בזמן הסגר?

משרד הבריאות פרסם הנחיות מעודכנות - אף כי הן עדיין לא המלאות: עד 20 מתפללים במבנה פתוח ובמתווה של קפסולות, ועד 10 במבנה סגור. וגם: המקרים שבהם יתאפשר להתרחק מהבית מעבר למגבלה

שירות כלכליסט 12:4415.09.20

לקראת הסגר השני שיוטל על אזרחי ישראל ביום שישי הקרוב בשעה 14:00, ויימשך שלושה שבועות לפחות, משרד הבריאות פרסם היום (שלישי) הנחיות מעודכנות בנוגע להגבלות התנועה, פעילות העסקים והשירותים - ומתווה התפילות בבתי הכנסת.

 

 

 

 

 

 

 

 

לפי עדכון משרד הבריאות, שחלק ממנו היה ידוע, מיום שישי מקומות העבודה לא יקבלו קהל. עסקים בתחום המסחר, התרבות והפנאי ייסגרו, כמו גם בריכות שחיה, חדרי כושר ומסעדות.

 

מערכת החינוך תיסגר, למעט מסגרות החינוך המיוחד, פנימיות וחריגים נוספים. התקהלויות יוגבלו עד 10 אנשים בחלל סגור, ועד 20 אנשים בחלל סגור.

 

בנוסף, תוטל הגבלת תנועה ביציאה מהבית של עד 500 מטרים, למעט במקרים של הגעה וחזרה למקומות עבודה חיוניים, קניות של מזון, תרופות וקבלת שירותים חיוניים, וכן עבור קבלת טיפולים רפואיים ובהם טיפולים פסיכולוגיים. עוד יותר להשתתף בהפגנות, טבילת אישה במקווה, השתתפות בהלוויה, הגעה להליכים משפטיים וכן העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד.

 

עוד עודכנו הנחיות התפילות בבתי הכנסת. לפי הוראות משרד הבריאות, בראש השנה וביום כיפור יתאפשרו תפילות בשטח פתוח בהשתתפות של עד 20 מתפללים ובקפסולות קבועות, תוך סימון והפרדת מקומות. בשטח סגור יורשו להתפלל עד 10 אנשים.

 

 

x