$
בארץ

התחבורה הציבורית מתכווצת - האוטובוסים והרכבת יעבדו רק באמצע השבוע ועד עשר בלילה

משרד התחבורה: "הקווים שיפעלו יהיו אלו שיבטיחו את ההגעה והחזרה למוקדי התעסוקה במשק ולצרכים חיוניים בלבד". גם ברכבת ישראל תרשם ירידה בפעילות והחברה תפעל רק בימים ראשון עד חמישי מ-5:00 ועד 22:00

ליאור גוטמן 19:5514.09.20
שרת התחבורה מירי רגב סיימה לפני זמן קצר את ישיבת ההערכות של שירותי התחבורה הציבורית לקראת תקופת הסגר. על פי ההחלטה, שירותי האוטובוסים יפעלו בתפוסה דומה לזו הקיימת היום וברמה של 50% מהתפוסה, אבל רק בין השעות 5:00-22:00. עוד נקבע שאוטובוסים בינעירוניים יפעלו גם הם בימים א'-ה' בלבד בין השעות 5:00-22:00 . כלל הקווים לא יפעלו בימי שישי ומוצאי שבת וערבי ומוצאי החגים.

 

"הקווים שיפעלו יהיו אלו שיבטיחו את ההגעה והחזרה למוקדי התעסוקה במשק ולצרכים חיוניים בלבד. קווים אחרים בהם קווי לילה, קווי תלמידים, קווי אקדמיה ונוספים יבוטלו. קווים שאינם מזוהים כקווים המגיעים למוקדי התעסוקה ידוללו באופן משמעותי", אומרים במשרד, ומפנים את הנוסעים לשירותי המידע של החברות השונות.

 

 

 

 

התחבורה הציבורית מצטמצמת התחבורה הציבורית מצטמצמת צילום: אי פי איי

 

כמו כן, לא תתאפשר ישיבה באוטובוסים מאחורי הנהג, למעט אוטובוסים שכבר הותקנו בהם מחיצות מגן לנהגים.

 

גם ברכבת ישראל תרשם ירידה בפעילות ולפי משרד התחבורה החברה תפעל בהתאם למודל הוואוצ'ר (הזמנת מקום נסיעה מראש) בימים א׳-ה׳ בשעות 5:00-22:00 . הרכבת תפסיק לפעול בימי שישי ומוצאי שבת, בערבי חג ומוצאי חג 

 

במקביל הוחלט ששירות "באבל" ו"טיקטק" בערים הרלוונטיות יפעל בימים א'-ה' בשעות הסדירות.. גם שירותי מוניות השירות יפעלו על פי מתווה האוטובוסים העירוניים ומוניות שירות בינעירוניות על פי מתווה האוטובוסים הבינעירוניים. שירות האוטובוסים לאילת יופעל באופן מצומצם בהזמנת מקום מראש על מנת לשרת את תושבי אילת לנסיעה חיונית.

 

"ההחלטה על סגר הייתה לא קלה אבל היא כורח המציאות ותביא אותנו בסופו של דבר להורדת התחלואה על מנת להציל חיים ולהימנע מקריסת מערכת הבריאות. התחבורה הציבורית תיתן מענה לצרכי המשק בימי הסגר בהתאם למגבלות מערכת הבריאות. תודתי לאנשי משרד התחבורה, למפעילי התחבורה הציבורית, לציבור הנהגים ועובדי הרכבת, שפועלים בחזית המאמץ לשמירה על הרציפות התפקודית במשק - גם בימי הסגר בהתאם להחלטות הממשלה", מסכמת רגב.

 

x