רכב

בלעדי לכלכליסט

בזכות האוטו-טק: ישראל התקבלה לארגון העולמי של יצרני הרכב

ארגון ה-OICA מונה 39 מדינות - ישראל היא היחידה שאין בה מפעלים לייצור מכוניות; חזי שייב, מנכ"ל איגוד יבואני הרכב: "נשמש גשר בין חברות טכנולוגיה ישראליות לבין יצרני הרכב בעולם"

תומר הדר 10:0007.09.20

ארגון הגג העולמי של יצרני הרכב, ה-OICA, קיבל את ישראל כחברה מן המניין בארגון - כך נודע ל"כלכליסט". מדינת ישראל תהפוך בפועל למדינה הראשונה אשר חברה בארגון, בה כלל לא קיימים מפעלים לייצור של מכוניות נוסעים.

 

ישראל מיוצגת בארגון באמצעות איגוד יבואני הרכב - והסיבה העיקרית לקבלתו של האיגוד כחבר בארגון היא תעשיית האוטו-טק הישראלית.

 

OICA נחשב כיום לארגון הגג של יצרני הרכב בעולם. הארגון עצמו נחשב לאחד הוותיקים בעולם - ונוסד בשנת 1919 בצרפת. כיום OICA מונה נציגויות של יצרני רכב וארגונים מקצועיים העוסקים בתחום הרכב מ-39 מדינות. בין היתר עוסק הארגון בתיאום מדיניות פליטות מזהמים, תקינה לכלי רכב ועיסוק בסוגיות מיסוי בשווקים שונים בעולם.

  

חזי שייב, מנכ"ל איגוד יבואני הרכב מסר בתגובה: "להצטרפות שלנו לארגון היצרנים הבינלאומי יש משמעות חשובה לענף הרכב בישראל וכן לענף האוטו-טק המתפתח בארץ. איגוד יבואני הרכב ירכז את הידע הרב שיתקבל וינגיש אותו לכלל השחקנים בענף. בנוסף, ישמש האיגוד כגשר בין חברות טכנולוגיה ישראליות המפתחות פתרונות בתחום הסייבר, הקישוריות, הרכב האוטונומי, החשמול וכו' לבין יצרני הרכב ברחבי העולם ויחזק בכך את ישראל כמעצמת אוטו-טק. אני מאמין שהגשר יאפשר לחברות טכנולוגיה ישראליות להיחשף לתעשיית הרכב העולמית, להבין את צרכיה ולתת מענה לדרישות המתפתחות".

 

 

חזי שייב חזי שייב צילום: דנה קופל

 

x