שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דיווח שוטף

משרד הבריאות: 2,580 אובחנו היום כנשאי קורונה

הסגר הלילי ייכנס לתוקף מחר ב-19:00 - רשימת הערים הסופית תפורסם מחר, אחרי שקבינט הקורונה יאשר אותה הלילה; נתניהו: "פוליטיקאים קוראים לאי ציות למשטרה ולמשרד הבריאות - זו אנרכיה"; פרופ' גמזו על האפשרות של סגר: "עד סוף השבוע אציג תוכנית לחגים"

כלכליסט ו-ynet 23:1507.09.20

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

בדקו - מה הציון של העיר שלכם לפי שיטת הרמזור

 

23:13 - מחצות אובחנו 2,580 נשאי קורונה חדשים

 

משרד הבריאות עדכן הערב שוב, בפעם השלישית, את נתוני התחלואה בקורונה: מאז פרוץ המגפה אובחנו בארץ 133,975 נשאים של הנגיף. מחצות אובחנו 2,580 לאחר שאתמול אובחנו 2,249. אין שינוי במספר החולים בינוני (149), במספר החולים קשה (470), במספר המונשמים (135) ובמספר הנפטרים (1,026). מספר החולים הפעילים עומד על 27,494. מספר המחלימים על 105,455. מחצות בוצעו 33,128 בדיקות.

 

22:16 - מחצות אובחנו עוד 2,178 נשאי קורונה חדשים

 

עדכון נוסף הערב של משרד הבריאות. מספר המונשמים ירד ל-135 לאחר שמוקדם יותר הגיע לשיא של 139. מספר הנפטרים נותר על 1,026. מספר החולים קשה עומד על 470 והחולים בינוני על 149. מפרוץ המגפה אובחנו 133,557 נשאי קורונה - 2,178 מחצות לאחר שאתמול אובחנו 2,236. היום בוצעו 29,004 בדיקות מאז חצות לאחר שאתמול בוצעו 19,350 בדיקות. מספר החולים הפעילים עומד על 27,084. עד כה החלימו 105,447 איש.

 

20:00 - שיא במספר חולי הקורונה המונשמים בישראל

 

מספר חולי הקורונה המונשמים עלה ל-139 - נתון שיא מפרוץ המגפה בישראל. בבתי החולים מאושפזים 912 חולים, בהם 470 במצב קשה ו2-149 במצב בינוני. בסך הכל יש כעת 26,722 חולים פעילים. ביממה האחרונה מתו עוד 14 חולים מהנגיף, ובכך הגיע מספר המתים הכולל ל-1,026. משרד הבריאות עדכן כי אתמול אובחנו 2,234 נדבקים חדשים, והיום מחצות אובחנו 1,790 נדבקים נוספים. מפרוץ המגפה אובחנו 133,183 נדבקים. אתמול בוצעו 19,350 בדיקות, והיום מחצות נערכו עוד 25,823 בדיקות.

(ירון דרוקמן)

19:50 - לפיד השיב לנתניהו: "הובלת לשבר חסר תקדים באמון הציבור"

 

יו"ר האופוזציה יאיר לפיד שלח מכתב לראש הממשלה ובו כתב: "כשלת כישלון חרוץ בטיפול במשבר בהיבט הבריאותי והכלכלי. ההתבטאויות המסוכנות, היהירות וחסרות האחריות שלך ושל סביבתך הקרובה והכשל העמוק בתהליך קבלת ההחלטות הביאו לכך שיש בישראל למעלה מאלף מתים מנגיף הקורונה". מכתבו של לפיד נשלח בתגובה על מכתב ששלח מוקדם יותר נתניהו לראשי מפלגות האופוזיציה, ובו האשים אותם בפגיעה במאבק במגפה ובעידוד הציבור לאנרכיה (ראו דיווח קודם).

(מורן אזולאי)

 

19:20 - פרופ' גמזו על האפשרות של סגר: "עד סוף השבוע אציג תוכנית לחגים"

 

הממונה על המאבק בקורונה פרופ' רוני גמזו התייחס לאפשרות של הטלת סגר כללי ואמר: "כפי שאמרתי לשרי הקבינט, עד סוף השבוע הזה אני אצטרך להגיע עם תכנית לקראת החגים אם צריכים לעשות הגבלות". בביקור במיפקדת פיקוד העורף לקטיעת שרשראות ההדבקה הוסיף: "בבתי החולים לא פשוט, יש עלייה בחולים הקשים. אני רוצה להתרחק מסגר".

 

18:30 - נתניהו: "פוליטיקאים קוראים לאי ציות למשטרה ולמשרד הבריאות - זו אנרכיה"

 

"לצערי פוליטיקאים מנצלים את המגיפה לצרכים פוליטיים וקוראים לאי ציות למשטרה ולמשרד הבריאות וזה אנרכיה", כך אמר הערב רה"מ בביקור במפקדת הקורונה בבסיס פיקוד העורף. ”שלחתי מכתב לראשי האופוזיציה וקראתי להם לגלות אחריות. אל תביאו לאנרכיה שתביא להרבה חולים קשים ולאנשים שימותו. גלו אחריות והפסיקו עם האחריות הבלתי אחראית. מנהיגות היא לקבל החלטות מורכבות ונכונות וידענו לקבל בגל הראשון וכך עושים בגל השני. נעשה הכל לשמור על הכלכלה, על הבריאות והחיים". לכתבה המלאה.

(צבי זרחיה) 

 

 

18:10 - "סגר לילי הוא צעד מגוחך. התחלואה מטאורית"

 

פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים שיבא, התייחסה היום (ב') באולפן ynet להחלטת הממשלה להטיל סגר לילי על 40 ערים אדומות, בצל התחלואה הגוברת בקורונה בישראל. "אני כמובן נגד ההחלטה", אמרה. "זה לא מספיק. התחלואה מטאורית, מספר החולים הקשים הולך ועולה, הטיפולים הנמרצים תפוסים בידי חולי קורונה. אנחנו מאוד קרובים למלא את מערכת בתי החולים לחלוטין. יש כל כך הרבה חולים שנדבקו, שבבת אחת יכולים להגיע מספר רציני של חולים שיציפו ביום אחד את בתי החולים. שום מודל לא יכול לנבא את המספרים האלה".

 

"זה מאוד מכעיס כשעושים פוליטיזציה של מערכת הבריאות. לא יכול להיות שכל תנועה במדינה יכולה לעשות מה שבא לה. יש כאן כאוס. אם מערכת הבריאות מחליטה משהו, זהו זה - אי אפשר פשוט להתקפל. הלחצים הם בלתי אפשריים, אבל צריכה להיות מנהיגות שאומרת מה עושים ולא משנה מה יגידו החרדים, החילונים או המפגינים".

 

17:50 - משרד הבריאות: העוצר הליל ייכנס לתוקף מחר בערב

 

משרד הבריאות הודיע רשמית כי העוצר הלילי בערים האדומות ייכנס לתוקף מחר ב-19:00, ולא הערב. זאת מכיוון שהמשרד מקיים מאז אתמול התייעצות עם ראשי הערים שבהן הוא אמור לחול. רשימת הערים הסופית תפורסם מחר, אחרי שקבינט הקורונה יאשר אותה הלילה.

 

17:30 - פרופ' גמזו חוזר בו: "מצר על דבריי, מכבד את הרב קניבסקי"

 

הממונה על המאבק בקורונה, פרופ' רוני גמזו, אמר כי הוא חוזר בו מהביקורת על המנהיג החרדי הרב חיים קניבסקי. "אני מצר על אי ההבנה בעקבות הפרסום המוטעה בשם הרב קניבסקי, אותו אני מכבד ומוקיר, וחוזר בי מדבריי", מסר גמזו. בשבוע שעבר אמר גמזו כי הנחייתו של הרב לתלמידי הישיבות שלא להיבדק לקורונה מסכנת את החרדים. בעקבות זאת ביטלה עיריית בני ברק את ביקורו שתוכנן להיום בחמ"ל הקורונה בעיר. 

 

16:45 - הסגר הלילי נדחה 

סגר הלילי בכ-40 ערים אדומות, שאמור היה להיכנס לתוקף החל מהערב (יום ב') ב-19:00 עד 05:00, יידחה ביממה. הסיבה: במשרד הבריאות טרם סיימו את הליכי השימוע לראשי שמונה הערים שהוגדרו "אדומות בוהקות". התהליך אמור להסתיים הלילה ואחריו תיערך הצבעה שבסופה ייקבע באופן רשמי כי הסגר ייכנס לתוקף מחר.

 

אתמול אישרו שרי הוועדה להגדרת אזורים מוגבלים להטיל סגר לילי על כ-40 ערים אדומות - הצעה שאותה הביא קודם לכן ראש הממשלה בנימין נתניהו להצבעה, בתום פגישה עם ראשי הסיעות החרדיות. על-פי ההחלטה, שכפי שצוין אמורה הייתה להיכנס לתוקף הערב, תוגבל התנועה באותן ערים לעד 500 מטרים, למעט לשם הצטיידות במזון ויציאה לטיפולים רפואיים.

 

15:50 - כץ על הסגר הלילי: "לסגר מלא - השלכות קשות ביותר"

שר האוצר ישראל כץ התייחס להחלטת הממשלה להטיל סגר לילי בלבד על עשרות יישובים אדומים ואמר כי מדובר בצעד הכרחי, שכן לסגר מלא יהיו השלכות כלכליות קשות ביותר.

 

בריאיון אמר כץ כי "המצב רחוק מלהיות פשוט אבל אנחנו ערוכים להכל. המערכת פועלת לפי התוכנית שהצגתי ואני מוודא שיהיה סיוע גם למי שייפגע באותן הערים". לדבריו, "יש לנו שתי מטרות מרכזיות, לבלום את התחלואה ולאפשר משק פתוח ללא סגר"

 

שר האוצר ישראל כץ שר האוצר ישראל כץ צילום: לע"מ

 

14:55 - תתאפשר כניסת תיירים מישראל ליוון ללא הגבלה, בכפוף לבדיקת קורונה

 

שר החוץ גבי אשכנזי שוחח עם מקבילו היווני ניקוס דנדיאס שעדכן אותו כי ממשלת יוון החליטה לאפשר כניסת תיירים מישראל ללא הגבלת יעדים או של כמות תיירים (עד כה הוגבלה כמות התיירים עד 1,200), בכפוף לבדיקת קורונה שיציגו הישראלים שבאים למדינה. החלטה זו תיכנס לתוקף החל מהשבוע הבא. שר החוץ אשכנזי הודה לעמיתו: "העובדה שיוון היא המדינה הראשונה שפותחת שעריה בעידן הקורונה הינה הוכחה לברית החזקה בין המדינות".

 

 

14:30 - בוטל ביקור של גמזו בבני ברק: "לא רצוי, שיתנצל על דבריו נגד הרב קנייבסקי"

 

פרוייקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו תכנן לבקר בחמ"ל הקורונה העירוני של עיריית בני ברק אך בעירייה אמרו לו שעד שלא יתנצל על דבריו נגד הרב קנייבסקי - הוא אינו אורח רצוי במקום. אתמול והיום ניסו הצדדים לקיים את הפגישה, אולם בעקבות החלטה נחרצת של ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין - החליט גמזו לבטל את הגעתו. גורם בעירייה אמר ל-ynet: "ברגע שגמזו פגע בגאון הדור, אף ראש עיר בבני ברק לא היה מסכים לקבל אותו לביקור רשמי בעירייה. ראוי שגמזו יתנצל על דבריו כדי שבעתיד נוכל לעבוד איתו שוב".

 

גמזו הזהיר בשבוע שעבר כי הודעת קנייבסקי שלא לקיים בדיקות קורונה לתלמידים, מסכנת את החרדים בהמשך ההידבקות, וקבע כי "ללא הגברת האכיפה ועידוד בדיקות, נידרש לקבל החלטות מורכבות שעלולות להסתכם גם בסגר מלא".

 

 

 

 

רוני גמזו רוני גמזו צילום מסך: לע"מ

 

 

14:25 - ליברמן: "ממליץ לציבור שלא להתנהל בהתאם להנחיות הממשלה"

 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן קרא לציבור שלא להישמע להנחיות הממשלה ואמר כי הוא מציע "להתנהל על פי השכל הישר". לדבריו, "החלטות קריטיות מתקבלות ברגע האחרון וכתוצאה מלחצים ומקומבינות". הוא הסביר את קריאתו לציבור ואמר כי "נתניהו מקריב את בריאות הציבור על מזבח שמירת הקואליציה שלו, ולכן כל ההחלטות שמתקבלות הן בלתי חוקיות בעליל. הממשלה איבדה את אמון הציבור". לידיעה המלאה

 

13:05 - הרשויות ביוון לחברות התעופה בישראל: ניתן לטוס גם לרודוס ללא בידוד

 

הרשויות ביוון הודיעו לחברות התעופה בישראל כי ניתן לטוס גם לאי רודוס ללא צורך בבידוד - בהלוך ובחזור. בכך, האי רודוס מתווסף לרשימת היעדים ביוון אליהם ניתן להגיע בטיסות ישירות מישראל. כמו בשאר יעדי יוון, הנוסעים יצטרכו להציג בכניסה לרודוס בדיקת קורונה באנגלית שנעשתה 72 שעות לפני הטיסה, להירשם באתר היווני ולהירשם באתר משרד הבריאות.

 

בתוך כך, משרד הבריאות מעדכן על חולה קורונה שחזר מבורגס ( בולגריה) לישראל. החולה חזר בטיסה של חברת אייר בולגריה מספר fb6081 בתאריך 30.8.20 מבורגס לתל אביב. המראה בשעה 14:00, נחיתה בשעה 16:30. נוסעי הטיסה מתבקשים להיכנס לבידוד עד לתאריך 13/9/20.  

 

 

רודוס רודוס צילום: עומר הכהן

 

12:50 - "7,500 עובדי מלונות באילת ייצאו לחל"ת אם העיר תוגדר כאדומה"

 

הגדרתה של אילת כ"עיר אדומה" תגרום לאובדן הכנסה של כ-250 מיליון שקל והוצאה של כ-7,500 עובדים לחל"ת מתוך כ8,000 עובדים המועסקים בעיר בתחום המלונות, כך מזהיר רו"ח אמיר חייק, נשיא התאחדות המלונות במכתב שנשלח אל חבי ועדת השרים להכרזה על אזור מוגבל.

 

לפי נתונים שמציג חייק, מספר החולים בעיר מוערך ב-90 בעיר שמספר תושביה נאמד ב 65 אלף.

 

הנתונים שמציג חייק מראים כי מתחילת יולי ועד תום אוגוסט התארחו באילת כחצי מיליון נופשים. לפי מכתבו של חייק, כבר כעת עם ההכרזה על האפשרות שאילת תיחשב עיר אדומה בחגים נרשמו ביטולים בהיקף של כ30% בהזמנות הנופשים לחגים, אחוז ביטול אשר עשוי עוד לעלות עם הכרזתה של העיר כאדומה.

 

חייק מסר ל"כלכליסט" כי "כלכלת אילת תלויה בתיירות ובמלונות. מסוף מאי, עת החלו המלונות לפעול מחדש, אילת החלה לחיות וכלכלת העיר החלה להתאושש - ואילו הדלפות חסרות אחריות גורמות למלונות העיר ולכלכלתה לנזק בלתי הפיך. חובה עלינו לשמור על אילת, לשמור על תושביה ולשמור על העסקים הפועלים בה. כמלונאים, אנו עושים הכל כדי לשמור על בריאות אורחינו ועל בריאות עובדי הענף". (תומר הדר)

 

 

המלונות באילת המלונות באילת צילום: יאיר שגיא

 

 

11:30 - נתונים מדאיגים ממשרד הבריאות: פחות מ-20 אלף בדיקות, 2,257 מאומתים חדשים אתמול

 

לפי משרד הבריאות, אתמול היו 2,257 מאומתים חדשים, כאשר מספר הבדיקות עמדו על 19,353.  

 

היום, נכון לשעה זו יש 131,970 מאומתים מפרוץ המגפה, 476 חולים שמצבם מוגדר קשה, 137 מונשמים ו-1,022 נפטרים במצטבר מפרוץ המגפה.

 

 

 

 

 

09:30 - הקבינט אישר: ניתן יהיה לערוך בגרויות בערים אדומות

 

קבינט הקורונה אישר הבוקר (שני) את הצעת שר הבריאות לאפשר קיום בחינות בגרות בערים אדומות, החל מהבוקר. כזכור, על פי החלטת קבינט הקורונה מהשבוע שעבר מוסדות החינוך בערים האדומות סגורים, למעט מוסדות חינוך מיוחד.

 

 

08:30 - 2,157 אובחנו אתמול עם קורונה, כ-12% מהבדיקות - חיוביות

 

בבוקר הראשון לאחר ההחלטה להטיל סגר לילי על 40 רשויות אדומות, משרד הבריאות עדכן כי 2,157 ישראלים וישראליות אובחנו אתמול (א') כחיוביים לקורונה.

 

הנתון המדאיג הוא ש-11.8% מהבדיקות היו חיוביות. כלומר – 1 מכל 8.5 בדיקות.

 

מהנתונים עולה עוד כי בישראל 26,776 חולים פעילים, 916 מהם מאושפזים בבתי חולים ברחבי הארץ. 449 מהחולים מאושפזים במצב קשה.

 

מספר המונשמים עלה ל-136, קרוב מאוד לשיא שהיה ב-13 באפריל – 137 חולים שהיו מחוברים למכונות הנשמה. לשם השוואה, ב-1 בספטמבר היו בישראל – כך על פי נתוני משרד הבריאות – 115 מאושפזים.

 

 

בדיקת קורונה בדיקת קורונה צילום: שאול גולן

 

על פי נתוני משרד הבריאות, בירושלים יש 3,268 חולים פעילים, בבני ברק 1,350, באשדוד 1,100, במודיעין עילית 718, בתל אביב 701, בבית שמש 683, בפתח תקווה 615, בנתניה 563, בחיפה 548 ובטירה 547.

 

מהנתונים עולה עוד כי באום אל פחם יש כיום 446 חולים פעילים, באשקלון 440, בבאר שבע 402, בכפר קאסם 402, בחולון 356, ברהט 352, באלעד 334, בראשון לציון 330, בביתר עילית 302, בנצרת 302, בנתיבות 272, בחדרה 257, בבת ים 254, במעלה עירון 244, בטייבה 242, ברחובות 238, ברמלה 231, בלקיה 212, ברמת גן 211 ובסכנין 204.

x