$
בארץ

צה"ל יציב 500 חיילים שיסייעו לאכיפת הסגר בערים "אדומות"

החיילים יסייעו לשוטרים לאכוף את הסגר על ערים אדומות החל מיום שני - בדומה לסיוע באכיפה שניתן בגל הראשון; שישה חולי קורונה נוספים נפטרו היום; אתמול אובחנו בישראל 2,740 נשאים; במשרד הבריאות מעריכים: הזינוק בתחלואה עלול להשפיע על טיסה למדינות ירוקות; עלייה בחולי הקורונה בצה"ל: 80 אובחנו כנשאים מאתמול

כלכליסט ו-ynet 18:4704.09.20

משבר הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

צפו בפילוח המלא של היישובים לפי תוכנית הרמזור

 

חולים פעילים מול מחלימים

 

 

 

נדבקים חדשים בכל יום

 

 

 

 

18:45 - צה"ל יציב 500 חיילים שיסייעו לאכיפת הסגר בערים "אדומות"

 

דובר צה"ל הודיע כי ישלח 500 חיילים לסייע שוב לשוטרים לאכוף מיום שני הקרוב את הסגר שיחול על ערים אדומות "בוהקות" וההגבלות על שאר הערים האדומות - בדומה לסיוע באכיפה שהעניק צה"ל בגל הראשון. מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין, אמר כי מערך החקירות האפידמיולוגיות שצה"ל הופקד על הקמתו ותפעולו החל לעבוד: "יש בו 300 חיילים-חוקרים מוכשרים, בהם עתודאים, שיועברו מהשבוע הבא למקומות בהם הם יותר נחוצים".

(יואב זיתון) 

 

17:00 - עלייה בחולי הקורונה בצה"ל: 80 אובחנו כנשאים מאתמול

 

דובר צה"ל עדכן כי מניין חולי הקורונה המשרתים בשירות סדיר, קבע או עובדי צה"ל עלה ל-372. מדובר בעלייה משמעותית יחסית של 80 חולים שאובחנו חיוביים לנגיף מאתמול. נמסר כי כל 372 הנשאים במצב קל.

 (יואב זיתון, ynet)

 

12:35 - משרד הבריאות: 666 נדבקים מאומתים בקורונה אובחנו מחצות

 

משרד הבריאות עדכן כי מחצות ועד שעת העדכון, 11:30, אובחנו 666 נדבקים מאומתים בנגיף הקורונה. מניין החולים הפעילים עלה ל-25,277 בני אדם. מצבם של 416 חולים מוגדר קשה, מהם 123 חולים מונשמים. מניין הנפטרים עלה בשישה בני אדם וכעת עומד על 991 בני אדם. מחצות נערכו 10,751 בדיקות לאבחון הנגיף, כ-6% מהן נמצאו חיוביות.

 

11:30 - צה"ל: 30 נדבקים בקורונה בבית הספר לקצינים; עשרות בבידוד

 

צה"ל עדכן כי 30 נדבקים מאומתים בנגיף הקורונה התגלו בבית הספר לקצינים, בה"ד 1. זאת בעקבות שתי חולות ששהו במקום. בשל כך עשרות נשלחו לבידוד. מצבם של כל הנדבקים קל.

 

 

09:45 - במשרד הבריאות מעריכים: הזינוק בתחלואה עלול להשפיע על טיסה למדינות ירוקות

 

גורמים במשרד הבריאות העריכו כי לעלייה החדה במספר המאובחנים בקורונה ביממה עלולה להיות השלכה גם על המשך הטיסות למדינות ירוקות. בכיר במשרד הבריאות העריך כי "יש אפשרות שבעקבות העלייה בשיעורי התחלואה גם קרואטיה, יוון ובולגריה לא יסכימו עוד לקבל תיירים ישראלים". מנגד, גורם אחר במשרד טען כי לא תהיה לעניין השפעה: "יותר גרוע מהמצב עכשיו כבר לא יכול להיות, ומדובר על מדינות שכבר השלימו עם הקורונה". מאז חידוש הפעילות בנתב"ג בחודש שעבר הותרה הכניסה לישראל מרשימת מדינות ירוקות שמתעדכנת מעת לעת באתר משרד הבריאות. (אדיר ינקו, ynet)

 

 

 

08:30 - לקראת הסגר ברשויות "אדומות": ירידה במספר הנדבקים

 

ירידה במספר הנדבקים ברקע הסגר המתוכנן בכ-30 רשויות מקומיות המוגדרות "אדומות": לפי נתוני משרד הבריאות מהבוקר (יום ו'), ביממה החולפת אובחנו בישראל 2,740 נשאי קורונה ב-33,333 בדיקות. משמעות האבחונים היא ש-8.2% מהבדיקות היו חיוביות, כלומר 1 מכל 12 בדיקות. מה צבע היישוב שלכם? צפו בפילוח המלא של משרד הבריאות.

 

יממה לפני כן אובחנו 3,150 נדבקים בקורונה - המספר הגבוה ביותר מפרוץ המגפה. מתוך 32,962 בדיקות שפוענחו ביממה הקודמת 9.5% חזרו חיוביות. כלומר, כמעט אחד מכל 10 נבדקים קיבל תשובה חיובית.

 

מנתונים נוספים שפרסם הבוקר משרד הבריאות עולה כי מספר החולים שמצבם קשה עומד כעת על 418, ומהם נזקקים להנשמה מלאכותית 112 מטופלים. מספר הנפטרים מפרוץ המגפה עומד על 985. מספר המאובחנים מפרוץ המגפה בנגיף הגיע ל-125,260, ומהם החלימו 99,478 בני אדם.

 

קבינט הקורונה החליט אתמול להטיל סגר מיום שני הקרוב על רשויות שנחשבות "אדומות" מובהקות, והגבלות על רשויות נוספות שמוגדרות "אדומות" במקרה שהמשטרה תוכל להיערך לכך.

 

 

בדיקת קורונה בדיקת קורונה צילום: שאול גולן

 

08:15 - פורסם הפילוח המלא של היישובים לפי תוכנית הרמזור

 

משרד הבריאות פרסם הבוקר (יום ו') את פילוח היישובים המלא לפי תוכנית הרמזור ובו הציון שניתן לכל יישוב. החלטת קבינט הקורונה שהתקבלה אתמול (חמישי) ולפיה יוטל סגר ב-30 ערים אדומות מעוררת התנגדות בקרב הערים שצפויות להיות נתונות למגבלות.

 

 

x