$
רכב

רולס רויס חושפת גוסט חדשה: 5.55 מטר של יוקרה

הגוסט על דורותיה נחשבת לדגם הנמכר ביותר של רולס רויס בהיסטוריה של היצרנית הבריטית. מנתוני היצרנית עולה כי עדיין מדובר במכונית ענקית, וחזקה במיוחד - אורכו של הדגם החדש 5.55 מטר ורוחבו 2.14 מטר

תומר הדר 14:1402.09.20

רולס רויס חושפת רשמית את הגוסט (רוח רפאים) החדשה. בניגוד למותגי היוקרה ה"עממיים" כדוגמת מרצדס בנץ, ב.מ.וו ואאודי, במקרה של רולס רויס דווקא הקהל השמרני אינו נוהה אחר רכבי כביש שטח (למרות שרולס רויס מייצרת רכב כביש שטח - הקאלינן), מה שמסביר את העובדה שהגוסט על דורותיה השונים עדיין נחשבת לדגם הנמכר ביותר של רולס רויס בהיסטוריית היצרנית הבריטית.

 

 

 

רולס רויס עצמה מדגישה בפרסומיה כי הגוסט החדשה אינה חולקת דבר עם הדגם היוצא - פרט לסמל הקדמי - והמתקן בדלת הרכב לאחסנת מטריה.

 

רולס רויס גוסט רולס רויס גוסט

 

ועם זאת, באופן מפתיע, רולס רויס מדגישה לראשונה כי עיצובו של הדגם החדש מותאם לרוח התקופה, כלומר מדובר לפי רולס רויס בעיצוב "אשר שם דגש על אסתטיקה מינימליסטית", כלומר עיצוב פחות מוחצן ופחות מושך תשומת לב, עד כמה שניתן ברכבים בסדר גודל זה. ועם זאת, מנתוני רולס רויס עולה כי עדיין מדובר במכונית ענקית, וחזקה במיוחד.

 

 

 

כך, לפי המפרט הגוסט החדשה משתרעת על אורך של לא פחות מ-5.55 מטר - כלומר כמטר שלם יותר מרוב המכוניות המשפחתיות. הרוחב הוא 2.14 מטר, כלומר כ-20 סנטימטרים יותר מרוב המכוניות המשפחתיות. על ההנעה אחראי מנוע בעל 12 בוכנות בנפח 6.7 ליטרים המפיק 563 כוחות סוס המשודך לתיבה בעלת שמונה מהירויות ולמערכת הנעה כפולה. מערכת המתלים ההידראולית נעזרת במצלמות אשר "קוראות" את פני השטח כדי לכייל מראש את מערכת המתלים למקרה של מפגש עם בור בכביש.

 

גוסט. מבט מבפנים גוסט. מבט מבפנים

 

רשימת האבזור, כנהוג ברולס רויס עשירה, שלא לדבר על אפשרויות להתאמה אישית. הפנים עשוי מ-20 סוגי עור שונים ובתקרה ניתן להבחין ב- 152 נורות LED אשר מעניקות ליושבי הרכב בלחיצת כפתור חוויית ישיבה תחת כוכבים.

x