$
בארץ

איש העסקים דוד ספיר מציע לקנות 190 מיליון מניות אל על ב-51 מיליון דולר

מדובר במחיר המהווה פרמיה של 20% על מחיר השוק. המתווה שלו כולל נטילת הלוואה על סך 400 מיליון דולר בערבות המדינה מדויטשה בנק בתנאים משופרים

נווית זומר 11:2902.09.20

המשקיע ואיש העסקים דוד ספיר, הפעיל בתחום התקשורת והמלונאות ברוסיה, הגיש לאל על הצעת לשליטה משותפת עם בעלת השליטה כנפיים ומשפחת מוזס-בורוביץ'. הוא מציע לקנות 190 מיליון מניות ב-51 מיליון דולר - מחיר המהווה פרמיה של 20% על מחיר השוק.

 

 

 

המתווה שהוצג בפני אל על כולל נטילת הלוואה על סך 400 מיליון דולר בערבות המדינה מדויטשה בנק בתנאים משופרים ביחס להצעות הבנקים הישראליים. לטענת ספיר, ההלוואה תחסוך מיליוני דולרים בשנה לחברה מתשלומי הריבית.

 

כמו כן הוא מציע חיסכון משמעותי בעלויות על דלק סילוני. כיום החברה מוציאה 600-500 מיליון דולר בשנה על דלק סילוני . לדבריו, לחברות תשתיות בתחום הטלקומוניקציה שבבעלותו קשרים עסקיים עם חבורת בתחום הדלק והאנרגיה. הוא גם מציע הגדלת הכנסות לאל על באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים עם שותפים עסקיים ברחבי העולם להרחבת עסקיה של החברה.

 

מטוסים של אל על מטוסים של אל על צילום: רויטרס

 

ההצעה תוגש היום לדירקטוריון אל על שיידרש לסוגיה. לאחר הדיון בהצעה בדירקטוריון, אל על אמורה לפנות למשרד האוצר ביחד עם המשקיע לקבלת הסכמת המדינה למתווה המוצע.

 

ספיר (60) יליד גאורגיה, מתגורר ופעיל ברוסיה וזה מספר שנים הוא אזרח ישראל. בבעלותו רשת מלונות במזרח אירופה וכאמור חברת תשתיות תקשורת שפעילה ברחבי העולם.

 

לפני מספר שבועות, גם המשקיע אלי רוזנברג שמתגורר בארץ הגיש הצעה לרכישת השליטה באל על תמורת 75 מיליון דולר עבור 44% מהמניות. רוזנברג קיבל היתר לרכישה, אבל הצעתו לא מקובלת על הדירקטוריון . משקיע שלישי מאיר גורביץ עדיין לא חשף את הצעתו.

x