$
בארץ

המחירים נחשפים: כמה תעלה לכם בדיקת קורונה בנתב"ג?

מתוצאות המכרז להקמת מעבדות קורונה בנמל התעופה, בו זכתה חברת "אומגה" בשיתוף עם ביה"ח רמב"ם, עולה עוד כי מחיר בדיקה רגילה לא תעבור את ה-50 שקל ואילו בדיקה מהירה שתוצאותיה יתקבלו תוך 4 שעות - יעמוד על 135 שקל

נווית זומר 16:4531.08.20

מחיר בדיקת קורונה בנתב"ג יעמוד על 44.88 שקל בלבד, ותוצאות יתקבלו תוך 14 שעות; מחיר בדיקה מהירה, שתוצאותיה יתקבלו תוך 4 שעות, יעמוד על 134.64 שקל. כך עולה מתוצאות המכרז להקמת מעבדות קורונה בנתב"ג, בו זכתה חברת "אומגה" המכון לרפואה מודרנית, בשיתוף עם בית החולים רמב"ם. החברה הזוכה התחייבה להקים את מערך הבדיקות והמעבדה תוך 45 יום, כאשר השירות יינתן לטסים לחו"ל ולנכנסים לארץ.

 

 

נוסעים באולם היוצאים בנתב"ג נוסעים באולם היוצאים בנתב"ג צילום: רויטרס

 

היום (ב') הסתיים הליך המכרז של רשות שדות התעופה לקבלת שירותי בדיקות קורונה לנוסעים ומעבדה לפיענוח, כמו גם אפשרות לביצוע בדיקות קורונה מהירות לטסים לחו"ל מנמל התעופה בן גוריון ומנמל התעופה רמון והעוברים במעברי הגבול היבשתיים, בכפוף למתווה שגובש על ידי שרת התחבורה מירי רגב ומשרד הבריאות. למכרז נרשמו למעלה מ-90 חברות ויותר מ-150 מתעניינים, ובסופו של דבר הגישו הצעות למכרז 7 קבוצות.

 

החברה הזוכה התחייבה להקים מערך ניהול ממוחשב ואינטרנטי להזמנת תור לביצוע הבדיקה, לניהול המערך ולהוצאת "דרכון רפואי" לנוסע בעברית ובאנגלית, ובכל שפה נוספת שתידרש. שירות בדיקות הקורונה לנוסעים הנכנסים והיוצאים מישראל יכלול הקמת מעבדה ייחודית בזרוע E (הזרוע החדשה), לפענוח בדיקות קורונה בהתאם לפרוטוקול הבדיקה של משרד הבריאות. בסמוך לטרמינל 3 (הטרמינל הפעיל היחיד) יוקם שטח ייעודי עבור הנוסעים היוצאים מהארץ, בו יוקמו עמדות דרייב אין ללקיחת דגימות מנוסעים.

 

הנוסעים היוצאים לחו"ל יגיעו לצורך הבדיקה כ-72 שעות טרם הטיסה ללקיחת דגימה, ובהתאם להנחיות המתבקשות בכל מדינה ומדינה. נוסעים נכנסים לארץ יוכלו לבצע בנמל התעופה בן גוריון בדיקת קורונה במערך שבאולם הנכנסים, שתועבר למעבדת הקורונה. מתן תשובה תוך פרק זמן של עד 14 שעות גם לנוסעים הנכנסים לישראל יאפשר את קיצור משך הבידוד הנדרש כיום.

 

המכרז להפעלת מערך הבדיקות הינו ל-3 שנים, עם תקופת הארכה לשנתיים נוספות. במצב בו יפחת הביקוש לבדיקות קורונה מכל סיבה שהיא (מציאת חיסון או כל אמצעי אחר) יהיו רשאים הצדדים להפסיק את ההתקשרות.

 

שרת התחבורה מירי רגב: "הקמת מעבדות הקורונה לנתב"ג הינו נדבך קריטי בפתיחת השמיים. עמדנו על כך שמחיר הבדיקה לנוסע יהיה זול, נגיש וזמין, אני שמחה על כך שמחיר הבדיקה הינו מוזל באופן חסר תקדים. הנחיתי את גורמי רשות שדות התעופה לזרז ככל הניתן את הליכי הקמת המעבדה ובינתיים אנו מקבלים את הגיבוי ממערכת הבריאות. אני מברכת את אנשי רש״ת על פעילותם לביצוע המכרז במהירות לרווחת הנוסעים".

x