$
בארץ

ריבלין: "התפטרות מרידור מדאיגה מאוד"; יעלון: "הוא הוכנע על ידי הריקבון"

הממונה על התקציבים התפטר - במערכת הפוליטית מיהרו להגיב; גנץ: "מרידור הוא איש מקצוע מסור ומנוסה"; נשיא המדינה: "בימים אלה יותר מתמיד, דרושה לישראל פקידות ציבורית מקצועית וחזקה"; נגיד בנק ישראל: "דירוג האשראי של מדינת ישראל אינו תלוי באדם כזה או אחר"

צבי זרחיה ועמרי מילמן 21:2530.08.20

סערה במערכת הפוליטית בעקבות התפטרותו הערב של הממונה על אגף התקציבים באוצר, שאול מרידור.

.

 

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ אמר: "מרידור הוא איש מקצוע מסור ומנוסה שתרם רבות לכלכלת ישראל במסגרת תפקידו. הוא ידע לראות את האנשים דרך המספרים וידע לעבוד עם המספרים לטובת האזרחים. הוא עשה זאת בתקופה כלכלית מורכבת ועזיבתו מצערת. אני בטוח שעוד יתרום רבות לכלכלה הישראלית".

 

ח"כ משה (בוגי) יעלון: "שאול מרידור הוכנע ע״י הריקבון, שלוחיו ושופריו. עוד עדות לכישלון הניהולי והערכי של נתניהו. ממשלה מנותקת, כושלת ומסוכנת כזו עוד לא היתה בישראל! די!"

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין צייץ: "אני מצר מאוד על התפטרותו של שאול מרידור מתפקידו כראש אגף התקציבים במשרד האוצר. הצעד הקשה בו נקט, והמשמעויות הנובעות ממנו, מדאיגים אותי מאוד.  שאול הוא איש מקצוע מהמעלה הראשונה, ואחד ממשרתי הציבור המסורים מולם זכיתי לעבוד בשנים האחרונות.

 

"בכל סוגיה שהבאתי לפתחו, ידע שאול לפעול למען יצירת פתרון מקצועי ואחראי, ומתוך תפיסה שקולה ועניינית. בימים אלה יותר מתמיד, דרושה לישראל פקידות ציבורית מקצועית וחזקה, שעובדת יחד עם הדרג הנבחר למען חילוץ העם והמדינה מהמשבר הקשה שפוקד את העולם כולו".

 

ריבלין ריבלין צילום: אוהד צויגנברג

 

 

שר התקשורת, יועז הנדל: "מרידור הוא משרת ציבור נאמן. צר לי על התפטרותו. גם בלי הודעתו ברור שנתניהו חייב לפעול עכשיו להעברת תקציב לשנה ויותר. עיכוב פוליטי משמעותו פגיעה בכלכלה".

 

ח"כ מרב מיכאלי: "אוי ואבוי לממשלה שהפקידות המקצועית שלה התייאשה מלעבוד איתה. אוי ואבוי לנו שזאת הממשלה שלנו. ישראל ניצבת בפני משבר שכבר מזמן רובו נגרם מהתנהלות שערורייתית של הממשלה שלנו. מי שצריך ללכת הביתה הם נתניהו, כץ, אשכנזי וגנץ. ומהר".

 

 

כץ ומרידור כץ ומרידור צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי

  

התנועה לאיכות השלטון: "בעיצומו של משבר כלכלי חסר תקדים, שר האוצר מתנהל באופן מופקר, תוך רמיסה מוחלטת של כללי המינהל התקין ותוקף אישית את בכירי הדרג המקצועי במשרדו, שרק מבקשים לבצע את תפקידם למען הציבור. ההתפטרות הערב של מרידור היא נורת אזהרה מהבהבת. מי שלא מבין את זה עכשיו ועוצם עיניים, יתעורר לתוך מציאות שבה אותם ״פקידים״ יפנו את כיסאם ל'יס-מנים' חסרי אחריות".

 

אמיר ירון, נכיד בנק ישראל, מסר בתגובה: "אני מודה בשם הבנק לשאול על עבודתו רבת השנים בתפקיד חשוב זה ובשלל תפקידים אותם מילא עד כה במגזר הציבורי ומאחל לו דרך צלחה בכל שיבחר להמשיך. אני סמוך ובטוח ששר האוצר ימנה במהרה מחליף או מחליפה ראויים לתפקיד חשוב זה בעת הנוכחית.

 

"בנק ישראל הדגיש לכל אורך התקופה האחרונה שהשווקים הפיננסיים ישפטו את כלכלת ישראל לא רק לפי מספר כזה או אחר, אלא גם לפי אופן ההתנהלות של הממשלה. דירוג האשראי של מדינת ישראל אינו תלוי באדם כזה או אחר, בכיר ככל שיהיה. לכן, מבלי קשר לאירוע זה, חשוב שהממשלה תשמר התנהלות אחראית, ותאשר תקציב מסודר לשנת 2021 בהקדם האפשרי". 

 

 

אמיר ירון אמיר ירון צילום: אלכס קולומויסקי

 

שר האוצר, ישראל כץ, אמר זמן קצר לאחר ההתפטרות: "מאז כניסתי לתפקיד הענקתי גיבוי רחב לצוות המקצועי באוצר ובכללו לשאול מרידור , כפי שעשיתי בכל תפקידי בעבר. לצערי לאחרונה מתוך שיקולים פוליטיים צרים החל מרידור לפעול באופן בוטה וגם פומבי נגד מדיניות הממשלה ונגד המדיניות שהובלתי במשרד האוצר, ולכן פרישתו מתפקיד ראש אגף התקציבים היא מהלך נכון ומתבקש . בכוונתי להביא בהקדם מחליף ראוי ומקצועי לתפקיד שיסייע לי ולממשלה בקידום המדיניות הכלכלית בתקופה מאתגרת זו ".

 

x