$
בארץ

קבינט הקורונה אישר את פתיחת אולמות התרבות מיום ראשון הבא - בכפוף למגבלות

בהתאם למוותה שאושר, מכל כניסה באולם תותר הכנסתם של עד 100 איש תוך הפרדה על מרחק בטיחותי ועטיית מסיכות, עד 1,000 איש סך הכל באולם, בתנאי שהתפוסה אינה עולה על 60% ממספר המושבים באולם

מאיה נחום שחל 22:1330.08.20

בתום ישיבת קבינט הקורונה שהתקיימה היום אושר מתווה שר התרבות והספורט חילי טרופר, במסגרתו יפתחו אולמות התרבות, בכפוף למגבלות התו הסגול ובערים ירוקות.

 

 

 

לפי האישור החדש, פתיחת האולמות תיעשה תחת מתווה קפדני, זאת בכדי לשמור על בריאות הציבור ולמנוע הדבקה נוספת. מכל כניסה באולם תותר הכנסתם של עד 100 איש תוך הפרדה על מרחק בטיחותי ועטיית מסיכות, עד 1,000 איש סך הכל באולם , בתנאי שהתפוסה אינה עולה על 60% ממספר המושבים באולם.

 

שר התרבות והספורט חילי טרופר שר התרבות והספורט חילי טרופר צילום: אבי מועלם

 

שר התרבות והספורט חילי טרופר מסר, "אני מברך על האישור לפתיחת המופעים באולמות הסגורים. מדובר בבשורה חשובה וצעד נוסף ומשמעותי בחזרת עולם התרבות לחיים. אחרי שההמונים נהרו למופעים במרחבים הפתוחים שכבר חזרו, אנו מקווים ומאמינים שהקהל הישראלי ישוב גם למופעים באולמות הסגורים. משרד התרבות והספורט התחייב לפתוח את עולם התרבות בצורה בטוחה ואני שמח שהדבר קורה. אני מזמין את הציבור הישראלי לבוא ולתת אמון בתרבות הישראלית, תחת מתווה בריאותי קפדני ועם הרבה רוח טובה של יצירה ישראלית".

 

מנכ"ל הקאמרי רן גואטה מסר בתגובה להחלטת ועדת הקורונה: "זהו עוד צעד חיובי בהנעת התרבות - ומשק התרבות. נהיה קפדניים, נשמור על הכללים וזה ישתלם לכולנו. תודה לשר התרבות חילי טרופר על המאבק העיקש ולפרופסור רוני גמזו על האמון״.

 

וציפי פינס, מנהלת תיאטרון בית ליסין: "אני שמחה שסוף-סוף קיבלנו את אישור קבינט הקורונה לפתוח את האולמות. אנחנו ערוכים לפתוח בצורה בטוחה ובהתאם לתנאי התו הסגול ונתנהל בצורה מקצועית וקפדנית, על מנת לשמור על בריאות הציבור. נחזור לפעילות בהדרגה, בתום תקופת החגים".

 

ארגון השחקנים שח״ם בירך על ההחלטה של קבינט הקורונה לפתוח את אולמות התרבות. אורי רשטיק מרכז פעילות שח״ם מסר, ״אין ספק שזו בשורה משמחת לכל העוסקים בתחום שנאלצו לשבת בבית במהלך החצי שנה אחרונה בשל המגפה ואנו מצפים שמנהלי התיאטרות יעמדו בהתחייבויותיהם ויחזירו לפחות 80% מהעובדים והאומנים לעבודה״.

 

x