$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

סלינגר לא מוותרת: פנתה לבעלי מניות לאומי וביקשה שיבחרו בה

הממונה על הביטוח ושוק ההון לשעבר ביקשה לאשר את כהונתה כדח"צית בבנק, זאת לאחר שידידיה שטרן המתמודד מולה נקט בצעד דומה; חברת אנטרופי החליטה לא להמליץ על מי מהמועמדים לקראת האסיפה

נעמי צורף 08:3630.08.20
הממונה על הביטוח ושוק ההון לשעבר דורית סלינגר פנתה במכתב לבעלי מניות בנק לאומי בבקשה כי יאשרו את כהונתה כדירקטורית חיצונית בבנק, לאחר שבתחילת החודש נקט בצעד זה הדח"צ ידידיה שטרן שמולו היא מתמודדת על התפקיד. "אני מאמינה כי כישוריי, ניסיוני ויכולותיי יתרמו ויוסיפו לשולחן הדירקטוריון הן בתקופת המשבר הנוכחית והן אל מול האתגרים הנכונים לבנקאות ולבנק לאומי עצמו בשנים הקרובות", כתבה סלינגר לבעלי המניות, לקראת האסיפה הכללית שתתקיים ב־10 בספטמבר.

 

 

 

סלינגר הוסיפה כי היא "נכונה למשימות העומדות בפני בנק לאומי בתקופת המשבר הנוכחית ולקראת האתגרים וההזדמנויות שצפויים לבנק בשנים הבאות". במקביל הגיעה לידי "כלכליסט" עבודת המחקר שביצעה חברת הייעוץ אנטרופי עבור הגופים המוסדיים לקראת ההצבעה באסיפה הכללית. הפעם בחרה אנטרופי שלא להמליץ על מי מהמועמדים וכתבה כי "איננו מוצאים יתרון מובהק של אחד המועמדים על פני האחר".

 

 

דורית סלינגר דורית סלינגר צילום: עמית שעל

 

סלינגר כיהנה כממונה על רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון במשרד האוצר בשנים 2018–2013, ונחשבה למפקחת דומיננטית ואקטיביסטית ולאחת הרגולטוריות המשפיעות שידע התחום. כהונתה לוותה בחיכוכים בינה לבין חברות הביטוח שעליהן פיקחה, וכעת עם התמודדותה על תפקיד דח"צית בלאומי היא למעשה זקוקה לתמיכת אותם גופים מוסדיים המחזיקים במניות הבנק.

 

במכתב ששלחה לבעלי המניות בלאומי הדגישה סלינגר כי בתפקידה פעלה בכל תחומי הרגולציה הפיננסית, לרבות הסדרה, אכיפה, ביקורת, רישוי, פיקוח וטיפול בפניות ציבור. כן ציינה כי הרשות תחת פיקוחה השתתפה בוועדות ציבורית שונות הקשורות לשווקים הפיננסיים, ובהן ועדת שטרום להגברת התחרות בשירותים בנקאיים.

 

כן ציינה כי "בתקופת כהונתי כממונה על שוק ההון, כיהנתי כחברה בוועדה המייעצת למפקח על הבנקים שתפקידה לייעץ לעניין הוראות ניהול בנקאי תקין שמוציא המפקח. בתקופה זו הרחבתי את הידע גם ברגולציה בנקאית". היא אף הדגישה את היכרותה עם השווקים הפיננסיים ושוקי ההון, ואת התמחותה באשראי: "בתקופה בה ניהלתי את חברת הדירוג S&P מעלות הערכתי את יכולת העמידה בהתחייבויות של מאות חברות, עסקים ופרויקטים. במסגרת זו הוערכו גם כל ההתחייבויות והמכשירים הפיננסיים שהונפקו בידי הבנקים בישראל".

x