$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

לאחר שנתיים בלבד: משה גל, יו"ר הוועדה לבחירת דירקטורים, מתפטר

זאת על אף שמינויו תקף לשנה נוספת; לדברי מקורביו, הוא מתכוון להשקיע את זמנו בעיסוקים אחרים, וההחלטה התקבלה טרם הפרסומים אודות הדרמה בוועדה על רקע מועמדותו של סטנלי פישר לדירקטוריון הפועלים

נעמי צורף 07:0730.08.20

יו"ר הוועדה לבחירת דירקטורים בבנקים ללא גרעין שליטה השופט (בדימוס) משה גל מתפטר מתפקידו לאחר שנתיים בתפקיד, אף שמינויו תקף לשנה נוספת - כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

גל צפוי לסיים את תפקידו בתחילת ספטמבר, ומקורביו טוענים כי החליט להשקיע את זמנו בעיסוקים אחרים. לדבריהם, ההחלטה התקבלה טרם הפרסומים על אודות הדרמה בוועדה על רקע מועמדותו של סטנלי פישר לדירקטוריון הפועלים. גל החל את כהונתו ביולי 2018, לאחר שמונה בידי נגידת בנק ישראל דאז קרנית פלוג ובהמלצת שרת המשפטים דאז איילת שקד.

 

משה גל משה גל צילום: אלכס קולומויסקי

 

לפי החוק, על הוועדה לכלול חמישה חברים, מהם שלושה קבועים שמינוים תקף לכמה שנים: היו"ר שופט בית המשפט המחוזי (בדימוס) גל, ושני בכירים במשק. לצדו של גל משמשים בוועדה הכלכלן פרופ' מומי דהן מהאוניברסיטה העברית ויו"ר ארגון הפרקליטים עו"ד אורית קורן.

 

בראיון שהתפרסם בסוף השבוע באתר "כלכליסט" התייחס גל לטענותיו של דירקטור הפועלים המתפטר דוד אבנר שלפיהן "הוועדה פעלה בחטא" במינוי פישר. אבנר העניק לסטנלי פישר ציון נמוך שהיה דוחק אותו אל מחוץ לרשימה. הוועדה החליטה לשנות את שיטת הבחירה ואבנר התפטר. לדברי גל, "אבנר העלה את הטענה אחרי שלא התקבלה עמדתו. הכלל הוא שהרוב קובע, אבנר יכול לפנות לבית משפט אם הוא חושב שיש פגמים בהליך".

x