$
בארץ

תלמידים יישארו בבית עד אחרי החגים? כ-20 יישובים ברשימת "הערים האדומות"

פרופ' גמזו אמר כי טירה תוכרז כעיר אדומה, יחד עם עוד 20 יישובים. גם רהט ועמנואל ברשימה. על פי הסיכום, ביישובים אלה תיבחן האפשרות לדחיית שנת הלימודים עד אחרי החגים, כנראה רק לתלמידי י' עד י"ב. החלטה סופית טרם התקבלה, גם הרשימה המלאה עדיין לא פורסמה

ynet 16:5029.08.20
שלושה ימים נותרו עד לפתיחת שנת הלימודים, אבל גם כעת תלמידים רבים לא יודעים אם יחזרו לבית הספר ב-1 בספטמבר. על פי הסיכום בין משרד החינוך, משרד הבריאות ופרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, בערים "אדומות" תיבחן בהתאם להערכת המצב האפשרות לדחות את פתיחת שנת הלימודים עד לאחר החגים, כנראה רק לתלמידי הכיתות העליונות. לא ברור אם גם ילדי הגנים ביישובים אלה יישארו בבית.

 

 

 

החלטה סופית בנושא עדיין אין, וגם הרשימה המלאה של "הערים האדומות" לא פורסמה בימים האחרונים. היום אמר פרופ' גמזו בביקור בטירה, המתמודדת עם התפרצות הנגיף, כי "השבוע תוכרז טירה רשמית כעיר אדומה, כמו עוד 20 יישובים, אלא אם יחול שינוי בשיעור התחלואה. המצב של טירה לא יאפשר לימודים ונשקול הטלת סגר". יישובים נוספים שצפויים לקבל סיווג אדום הן רהט שבנגב הצפוני ועמנואל שבשומרון.

 

גמזו בטירה, היום גמזו בטירה, היום

 

הסיווג, כחלק מ"תוכנית הרמזור" של גמזו, מתבסס על מדדים שונים ובהם מספר הנדבקים בתקופה האחרונה, קצב ההדבקה ושיעור הבדיקות החיוביות מבין כלל הנבדקים.

 

בדו"ח מרכז המידע והידע למערכה בקורונה, גוף של אגף המודיעין, מפורסמת הרשימה מדי יום. אבל לאחר שביום רביעי פורסם כי ברשימת היישובים האדומים נמצאים טירה, כפר קאסם, לקיה, בית ג'ן, כפר ברא, ג'דיידה-מכר, בני ברק, חריש ודליית אל כרמל - החל מאותו יום לא הוצגה מפת היישובים האדומים והכתומים, וטבלת הישובים בעלי התחלואה הגבוהה בארץ. "זאת, לאור תהליכי מעבר למודל הרמזור החדש", הסבירו בדו"ח.

 

גם משרד הבריאות מציג רשימה של אזורי התפשטות ויישובים המסווגים באדום שבהם נדרשת הסברה, בדיקות ואכיפת בידוד. כעת נמצאים ברשימה זו בני ברק, טירה, כפר קאסם, אום אל פחם, דליית אל כרמל, לקיה, מעלה עירון, תפרח, יקיר, עמנואל, כעביה-טבאש,חג'אג'ר, שייח דנון, משהד, מוקייבלה, יד בנימין, אלקנה, בוקעתה, סלמה ואיבטין.

 

בכל מקרה, בתחילת השבוע תתקיים הערכת מצב בנוגע לתלמידים ב"ערים האדומות", שם ייתכן כאמור ופתיחת השנה תידחה. אם השרים יאשרו את מתווה גמזו, ככל הנראה תלמידי כיתות י' עד י"ב יישארו בבית עד לאחר החגים, אבל כאמור - החלטה עדיין לא התקבלה, וגם הרשימה הרשמית לא הוצגה.

x