$
בארץ

בעקבות חשיפת כלכליסט

רגב שקלה למנות את דני בנלולו ליו"ר רש"ת - למרות שנפסל על ידי רשות החברות

מאחר שמדובר בתאגיד ממשלתי, רגב לא חייבת לקבל את המלצת רשות החברות ומוסמכת להגיש המינוי לאישור הממשלה; עם זאת, בנלולו סירב להצעה להעלות מינויו לממשלה: "דואגים לתפקידים לאלופים בדימוס. מה אני צריך את זה?"

צבי זרחיה 09:5826.08.20

שרת התחבורה מירי רגב שקלה באחרונה להעלות לאישור הממשלה את מינויו של חבר הכנסת לשעבר דני בנלולו כיו"ר רשות שדות התעופה, למרות שנפסל על ידי רשות החברות הממשלתיות בגלל היעדר נסיון בניהול גוף עם היקף תקציב דומה ובשל זיקה פוליטית.

 

מאחר שמדובר בתאגיד ממשלתי, רגב לא חייבת לקבל את המלצת רשות החברות ומוסמכת להגיש המינוי לאישור הממשלה. אולם בנלולו עצמו סירב להעלות את מינויו לממשלה.

 

 

 

ב-28 ביוני 2020 חשף כלכליסט את כוונתה של שרת התחבורה מירי רגב למנותו לתפקיד יו"ר רש"ת. בנלולו כועס ומאוכזב מהחלטת הוועדה ואומר לכלכליסט כי "רשות החברות פסלה את המינוי שלי בהיעדר שנות ניהול של גוף עם תקציב דומה. תהיתי מי כן יכול לקבל תפקיד כזה? אמרו לי שמי שיכול הם רק אלופים הפורשים מצה"ל כמו האלוף במילואים אליעזר (צ'ייני) מרום ששימש כיו"ר הרשות. דאגו פה לתפקידים לאלופים שרוצים לעזוב את הצבא.

מימין הח"כ לשעבר מהליכוד דני בנלולו והשרת התחבורה מירי רגב מימין הח"כ לשעבר מהליכוד דני בנלולו והשרת התחבורה מירי רגב צילומים: אבי רוקח, אלכס קולומויסקי

 

"לפי התנאים של חוק החברות היו"ר צריך לנהל חברה באותה רמה. לא עניין אותה שהייתי מנהל איזור ברשות הדואר וניהלתי 1,500 עובדים וכחבר מועצת העיר אשדוד ניהלתי כוח אדם והיום אני מגלגל מיליוני שקלים בתפקיד כשליח קק"ל בצרפת, בלגיה ולוקסמבורג".

 

"יוצא שלא נקבל בחיים תפקיד"

 

"סיבה נוספת לפסילה היא בגלל שאח שלי, ליאון בנלולו הוא חבר מרכז הליכוד ויש לו זיקה פוליטית. אחי בן 60. האם אני להגיד לו אם להיות חבר מרכז? כחבר כנסת לשעבר יכולתי לשמש כחבר מרכז אבל אני לא חבר מרכז הליכוד אלא חבר מפלגה. יוצא שאנחנו לא נקבל בחיים תפקיד".

 

בנלולו מוסיף: "מאחר שברשות ראו את קורות החיים יכלו לא לטרטר אותי חודש וחצי. היו אומרים בהתחלה שאין לי מספיק שנות ניהול. בשביל מה לטרטר אותי ולתת לי לגשת".

 

עוד אמר כי: "אני לא רציתי שהשרה תגיש את המינוי לממשלה לנוכח עמדת הרשות. בשביל מה? לא צריך? לא מספיק כל מה שקורה לי עם העסק הזה? אמרים לי מה אתה צריך את כאב הראש הזה? כל דבר לטובה אני מקבל הכל בכיף ובאהבה".

 

בספטמבר 2012 עצרה רשות החברות הממשלתיות החלטה על מינוי בנלולו כמנכ"ל חברת אוצר מפעלי ים, המנהלת את מתחם הבילויים והתיירות בנמל תל אביב, שקיבל דירקטוריון החברה. לדברי בנלולו, "כשהייתי מועמד לנמל תל אביב עברתי את כל הבחינות, דירקטוריון, וניצחתי את כולם. ובסוף אמרו לי אחרי ששאלו אותי איזה רכב וחוזה אני רוצה שהמינוי לא ייצא לפועל".

 

רגב מסרה בתגובה: "דניאל בנלולו הינו איש ציבור לשעבר, והוא בעל זכויות רבות כחבר כנסת חבר ועדת הכספים והכלכלה אשר פעל רבות בתחומי התחבורה, התשתיות והתעופה, חבר מועצת עיר, ראש משלחת קק״ל בצרפת, לוקסמבורג ובלגיה, ובעל ניסיון ניהולי ועסקי עשיר בתחומי התשתיות והיזמות.

 

"על אף זאת, אני מאמינה כי דניאל בנלולו הינו איש ראוי ובעל ניסיון רלבנטי ואני מקווה כי הוא יסכים להמשיך לתרום מניסיונו ומהידע שלו בתפקידים נוספים בעתיד״.

x