$
בארץ

המופעים באולמות התרבות הסגורים יחודשו ב-1 בספטמבר - עם עד 60% מהתפוסה

כך סוכם בוועדת הקורונה; פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות אמר כי "היום או מחר תובא לקבינט הקורונה הצעת המחליטים, והאזורים יחולקו לפי מתווה הרמזור"

מאיה נחום שחל 14:0224.08.20

ב-1 בספטמבר יחודשו המופעים באולמות התרבות הסגורים. כך סוכם היום (ב') בוועדת הקורונה בראשותה של ח"כ יפעת שאשא ביטון. המתווה הצפוי הוא חידוש מופעים לפי 100-250 איש לכל כניסה, עד תפוסה של 60% מהאולם ולפי התו הסגול. המספר המדויק ייקבע בקבינט הקורונה.

 

 

 

"הבטחנו שנוודא שהמתווה שיופעל בתחילת ספטמבר אכן מציאותי. צריך לחשוב על אולמות גדולים במיוחד, בעלי מספר פתחים", פתחה שאשא ביטון את הישיבה.

 

ראש מטה שר התרבות, גיא גוטמן אמר "עד היום אישרנו 187 מתחמים להופעות של עד 500 איש, ו-12 מתחמים מעל 500 עד כאלף איש, שאושרו ע"י משרד הבריאות. במתחמים אלו כמובן מתקיימים כבר מספר הופעות. מתווה זה מופעל במהירות, והאישור מתקבל בתוך כיום בלבד. לגבי אולמות סגורים אנו ממתינים לפתיחה בשבוע הבא ולפתוח ב-70% תפוסה. אנו בתיאום עם מפיקים פרטיים ופורום מוסדות התרבות והאומנות, שאכן מתווה שכזה לאולמות-סגורים ייתן מענה".

 

 

ח"כ יפעת שאשא ביטון יו"ר ועדת הקורונה ח"כ יפעת שאשא ביטון יו"ר ועדת הקורונה צילום: ערוץ הכנסת

 

פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות אמר כי "היום או מחר תובא לקבינט הקורונה הצעת המחליטים, והאזורים יחולקו לפי מתווה-הרמזור: לפי היישוב רוב הארץ ירוקה, תותר התכנסות עד כ60% מהתפוסה וביחידות של מאה איש לכניסה. באולמות מאד גדולים, יתאפשר כינוס של יותר מאלף איש".

 

 

פרופ' איתמר גרוטו פרופ' איתמר גרוטו צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

 

"אני לא מבינה מה השמחה אני חושבת שעובדים עלינו שעשו עלינו ספין", זעקה מנכ"לית תיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר ציפי פינס. "אני שומעת את פרופ' גרוטו ולא מבינה מה הם אומרים, תל אביב היא לא עיר ירוקה והיא לא תהיה בגלל המבנה הדמוגרפי שלה. הודיעו בכל התקשורת שב-1 בספטמבר פותחים ואני מנסה לברר מה המשמעות של זה. עוד אין הסכמה, עוד לא התכנס הקבינט אנחנו עוד לא יודעים מה המתווה, הכל בסימני שאלה .אני מבינה שפתרו את בעית המוזיקה הקלה, תפתרו את בעיית התיאטרון הישראלי".

 

על כך ענה לה גרוטו כי תל אביב נחשבת עיר ירוקה, מה שפתר את הבעיה.

 

 

נעם סמל, מנכ"ל  הבימה נעם סמל, מנכ"ל הבימה צילום: אוראל כהן

 

שאשא ביטון הוסיפה כי על פי המתווה המסתמן "באולמות גדולים יוכלו להיכנס עד 500 אולי אפילו עד איש 1,000. מספר האנשים ייקבע על פי מספר הכניסות, המפלסים השונים, והכל בהתאם לתו הסגול. יש פה התחייבות שתתקבל עד יום רביעי ההחלטה לפיה יאשרו פתיחה ב-1 בספטמבר. לא נרפה עד שנראה שאפשר להתחיל".

 

מנכ"ל תיאטרון הבימה נעם סמל בירך על כך שעולם התרבות עלה לסדר היום: "פעם ראשונה ראש הממשלה אמר אתמול את המילה תרבות. אם אומרים שתל אביב היא עיר ירוקה זה מעולה "האם זה אומר שאני יכול להכניס לאולם רובינא 500 איש? לאולם מסקין 300 איש? ומה עם הפתחים? אין בעיה, אני יכול להכניס את הקהל בשלוש שעות, אני לא מבין את הביטוי כניסות. נשמח מאוד לפתוח את התיאטרון, את הקונצרטים, האופרה, המחול, על מנת שנוכל להציג בכל הארץ, כי אם לא נחזיר את הצוות הטכני לפעילות לא נוכל להציג בקרית שמונה או דימונה".

 

הדבר החשוב הנוסף עליו דיבר סמל הוא הפיצוי בגין אובדן הכנסה עצמית. "אם אני מכניס למחזמר באולם הגדול 400 איש אני רוצה לוודא שהמתווה בגין אובדן הכנסה עצמית אכן שריר וקיים. אנחנו נפתח ברינה, הכל מוכן, אנחנו צריכים חודש להתכונן כדי למכור כרטיסים ולעורר את המנויים".

x