$
בארץ

מקורות עברה מהפסד לרווח נקי של 41 מיליון שקל ברבעון השני

ברבעון המקביל אשתקד רשמה החברה הפסד חריג של 240 מיליון שקל שהיה קשור בתנאי השכר של העובדים. החברה רשמה ברבעון עלייה של 5.2% שהסתכמו ב-1.32 מיליארד שקל

חזי שטרנליכט 17:3123.08.20

חברת מקורות רשמה ברבעון השני של השנה רווח נקי של 41 מיליון שקל, שיפור משמעותי מול הפסד חד-פעמי חריג של 240 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2019, שנבע בעיקרו מהשפעות תנאי השכר של העובדים. גם לאחר ניכוי ההשפעות החד-פעמיות של שכר העובדים, בסך של 228 מיליון שקל, ההפסד שרשמה מקורות אשתקד עמד על 30 מיליון שקל, כך שעדיין מדובר בשיפור בביצועים.

 

 

 

עיקר הסיבה לעלייה ברווחיות של מקורות נובעת מהזינוק החד בשיעור הרווח הגולמי שרשמה -  משיעור של 10% ברבעון השני אשתקד ל-21.2% השנה מקורות גם רשמה גידול בהכנסות של 5.2% שהסתכמו ב-1.32 מיליארד שקל. שני נתונים אלה אחראים לשיפור המשמעותי בביצועי החברה הממשלתית הגדולה האחראית על אספקת שני שלישים מהמים במשק, לרבות לרשות הפלסטינית ולירדן.

 

 

אלי כהן, מנכ"ל מקורות אלי כהן, מנכ"ל מקורות צילום: אוראל כהן

 

מנכ"ל מקורות אלי כהן ציין כי "בתקופה זו של התמודדות במגיפת הקורונה, לא נרשם שינוי מהותי בהיקף הביקושים למים ולא חלה הרעה מהותית בגביית התשלומים מהלקוחות. במחצית הראשונה של השנה ביצעה מקורות מהלכי התייעלות נוספים תוך שימוש במודלים לחסכון באנרגיה, אשר רווחיותם עלתה על החזוי".

 

במחצית הראשונה של השנה ביצעה מקורות מהלכי התייעלות אנרגטית הכוללים הטמעה של מודלים לחיסכון באנרגיה, שיפוץ משאבות, ייצור אנרגיה מטורבינות ואנרגיה סולרית. בפברואר אישרה הממשלה תוכנית ההשקעות שאפתנית של מקורות בהיקף 1.5 מיליארד שקל בפיתוח מפעלי מים, כאשר במחצית הראשונה של השנה הושקעו מתוכה 637 מיליון שקל. עוד באותו חודש, סמוך למשבר הבריאותי גייסה מקורות, המדורגת על ידי מעלות בדירוג הגבוה ביותר - AAA, אגרות חוב סחירות בהיקף של מעל 1 מיליארד שקל.

x