שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נמצא מתווה שיאפשר הפעלת תוכניות חינוך משלימות; 1.15 מיליארד שקל יוקצו מתוך התקציב

הסיכום בין האוצר למשרד החינוך יאפשר את הפעילות של החינוך המשלים, מבלי לחרוג מהמגבלה של התקציב ההמשכי. הסיכום יאפשר הפעלת תוכנית היל"ה לילדים ונוער בסיכון, תוכנית מיל"ת, תוכנית קרב, שירות לאומי, ותוכניות רבות נוספות לילדים ונוער בסיכון. עם זאת, בשלטון המקומי עדיין מאיימים שלא לפתוח את הלימודים "עד שיימצא פתרון תקציבי לצהרונים"

עמרי מילמן ו-ynet 12:5420.08.20

משרדי האוצר והחינוך הגיעו לסיכום לגבי הסטת תקציבים שלא בוצעו באופן מלא במהלך השנה מתקציב החינוך עבור פעילות החינוך המשלים והחינוך התוספתי לפתיחת שנת הלימודים, זאת מבלי לחרוג מהמגבלה של התקציב ההמשכי לאור המשבר הקואליציוני שמונע את אישור התקציב.

 

 

 

משרדי החינוך והאוצר הודיעו כי המתווה יאפשר את המשך הפעלת תכניות חינוך המשלימות הנדרשות לשם פתיחת שנת הלימודים במועד, ובכלל זה את המשך הפעלת תוכנית הצהרונים, תכנית היל"ה לילדים ונוער בסיכון, תכנית מיל"ת, תוכנית קרב, שירות לאומי, ותוכניות רבות נוספות לילדים ונוער בסיכון, לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים, תוכניות לחיזוק הפריפריה ובני מיעוטים, ועוד.

 

שר האוצר ישראל כץ שר האוצר ישראל כץ צילום: אוראל כהן

 

שר האוצר ישראל כ״ץ מסר, כי "אני רואה חשיבות רבה בחינוך המשלים ושמח לבשר שמצאנו פתרון שיאפשר את הפעלת התוכניות החשובות הללו, בפתיחת שנת הלימודים תשפ"א באחד בספטמבר.

 

המתווה עליו עבדנו במשרדי האוצר והחינוך ייתן מענה תעסוקתי לאלפי אנשי הוראה העוסקים בתוכניות חשובות אלו, לצד מענה חינוכי לעשרות אלפי ילדים בישראל. בשעה המורכבת הזאת, עלינו למצוא פתרונות ולאפשר את פתיחת המשק כדי להניע את הכלכלה הישראלית. פעילות מלאה של מערכת החינוך תאפשר למיליוני הורים בישראל לצאת לעבודה – כדי לסייע לצמיחת המשק והכלכלה".

 

שר החינוך יואב גלנט מסר כי ״שנת הלימודים תשפ"א תיפתח באחד בספטמבר. החינוך המשלים הוא נדבך משמעותי וחיוני בפעילותה של מערכת החינוך. תכניות כמו קרב, היל"ה, מיל"ת ועוד רבות וטובות היו וימשיכו להיות עוגן חינוכי וחברתי עבור עשרות אלפי ילדים ובני נוער. מתן הזדמנות שווה לכל ילד וילדה מכל מקום ומכל מגזר ברחבי ישראל הינה ציווי חברתי וערך לאומי עבורי.

 

השלטון המקומי: "נשבית ב-1 בספטמבר"

 

בתוך כך, בתום ישיבת הנהלה של השלטון המקומי עם ראשי הערים, הוחלט להשבית את מערכת החינוך ב-1 בספטמבר אם לא ימצא פתרון תקציבי עד 27 באוגוסט. "מתווה האוצר לא נותן מענה לבעיית הצהרונים ולמחסור החמור בכיתות הלימוד. העברת התקציבים לתוכניות הנוער בסיכון היא צעד בכיוון הנכון אך אינה מספיקה", נאמר.

 

עם זאת, ראשי השלטון המקומי בירכו על כך שלאחר שדרשו להשיב את התקציבים ולמנוע את סגירת תכניות החינוך לנוער בסיכון ולהביא להמשך העסקתם של 6300 עובדים, בישיבת הנהלה שהתקיימה הבוקר במרכז השלטון המקומי - משרד האוצר ומשרד החינוך מצאו את הפיתרון התקציבי .

 

עם זאת, הדגישו ראשי הרשויות כי "סוגיית כיתות הלימוד, שנאמדת בסך של 1.8 מיליארד שקלים עדיין לא נפתרה , ולא נמצא מתווה ליום לימודים ארוך - הפעלת צהרוני ניצנים - ועל כן איום השביתה עדיין עומד על כנו".

 

חיים ביבס, יו"ר השלטון המקומי, אמר: "האוצר ממשיך להכשיל את מאמצינו לפתוח את שנת הלימודים".

x