$
בארץ

בתגובה לשיגור הרקטה מעזה: צה"ל תקף ברצועה

אחרי שרקטה התפוצצה בשטח פתוח צה"ל תקף ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי "הותקף מתחם צבאי של אחד המערכים המיוחדים בארגון הטרור". 39 שריפות פרצו היום בעוטף כתוצאה מבלוני תבערה, והמשלחת המצרית לעזה חזרה לקהיר ללא תוצאות. לפי דיווח ערבי, ישראל דחתה את דרישות חמאס לרגיעה

ynet 23:4818.08.20

אחרי האזעקה שנשמעה באשקלון ובקיבוץ זיקים, צה"ל תקף הערב (שלישי) ברצועת עזה בתגובה לשיגור הרקטה שהתפוצצה בשטח פתוח והפרחת בלוני התבערה שהובילו ל-39 שריפות באזור.

 

מדובר צה״ל נמסר כי מטוסי קרב וכלי טיס של צה״ל תקפו מספר יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועה. במהלך התקיפה הותקף מתחם צבאי של אחד המערכים המיוחדים של חמאס.

 

בעקבות האזעקה, חובשי מד"א הוזעקו לטפל בשתי ילדות, בנות 10 ו-7, שנפצעו באורח קל בזמן שרצו למרחב המוגן. שתי הילדות פונו לטיפול בבית החולים ברזילי. בעיריית אשקלון הדגישו שלא הייתה נפילה בשטחי העיר, וכי האזעקה נשמעה בזמן שראש העיר תומר גלאם ערך סיור לשר החינוך יואב גלנט.

 

מוקדם יותר היום עזבה המשלחת המצרית שהגיעה לרצועה בניסיון לתווך בין ישראל לחמאס לאחר שהשיחות הגיעו למבוי סתום. עם זאת, המשלחת צפויה

להמשיך בניסיונות התיווך.

 

חמאס העביר אתמול שורה ארוכה של דרישות, בהן התחייבות לאישור פרויקטים תשתיתיים-כלכליים גדולים שקשורים בחשמל ובמים, אישור ישראלי ליצוא ויבוא מהרצועה, הגדלת אישורי העבודה לפועלים מעזה ל-100 אלף, אישור למתן ביצוע פרויקטי העסקה של האו"ם, הגדלת מרחב הדיג ל-20 מייל ופתיחה רצופה של מעבר כרם שלום. לפי דיווח ב"אל-ערביה", ישראל דחתה את ההצעה של חמאס.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום עם ראשי רשויות בעוטף ואמר להם: "לצערי אנחנו נערכים גם במידת הצורך לאפשרות של סבב או סבבים. אני מקווה שלא נגיע לזה". לפי נתניהו, "חמאס יעשה טעות גדולה מאוד אם הוא ימשיך בזה. הוא מקבל כבר עכשיו אינדיקציה לאן זה יוביל, הוא בוודאי יזכור לאן זה הוביל ואני מקווה שגם הג'יהאד האסלאמי יזכור לאן זה הוביל".

 

 

שיגור מעזה
שיגור מעזה צילום: איי אף פי

 

 

x