בארץ

שמיים פתוחים? אל על לא תחדש את הטיסות לפחות עד סוף ספטמבר

בנוסף הודיעה החברה על הארכת תקופת החל"ת ל-6,080 מעובדיה - שנמצאים כבר כמעט חצי שנה בבית - עד לאותו המועד, כלומר אחרי החגים. המנכ"ל גונן אוסישקין: "עושים מאמץ נוסף לקיום פעילות טיסתית מצומצמת, בעיקר בתחום המטענים". איש העסקים דוד ספיר מצטרף לרשימת המתעניינים ברכישת החברה

נווית זומר 17:2818.08.20

חברת אל על מאריכה את החל"ת לעובדיה - 6,080 במספר, שהוצאו לחופשה ללא תשלום לפני כמעט שישה חודשים - עד ל-30 לספטמבר; בנוסף, מאריכה אל על את הפסקת הטיסות המסחריות עד לתאריך האמור - כלומר, למרות פתיחת השמיים והטיסות שכבר יוצאות לחו"ל, אל על תושבת לפחות עד אחרי החגים.

 

 

מטוסים מושבתים של אל על מטוסים מושבתים של אל על צילום: רויטרס

 

מנכ"ל אל על גונן אוסישקין הוציא איגרת לעובדים בה נכתב: "לאור המצב והיעדר צפי ברור בשלב זה לחזרה לפעילות משמעותית, לצערנו אנו מאריכים את החל"ת בחודש נוסף.  בימים אלה אנחנו עושים מאמץ נוסף לקיום פעילות טיסתית מצומצמת, בעיקר בתחום המטענים ובהמשך ייתכן אף בנוסעים. בשלב זה היכולת שלנו להוסיף ולהתקיים מתאפשרת בעיקר בשל ניהול תזרימי קפדני ועמידה באבני הדרך כפי שהונחו על ידי משרד האוצר".

 

באשר לפתיחת השמיים כתב אוסישקין כי "ההחלטה העקרונית על פתיחת השמיים מבורכת והיא סנונית ראשונה וחשובה. בשלב זה מדובר על מתן פטור מחובת בידוד לישראלים השבים ממדינות 'ירוקות', אך המרחק עד לתחילת פעילות טיסתית סדירה ומשמעותית עדיין רב. על מנת שנראה אנשים חוזרים לטוס, צריך שבמדינת המוצא והיעד יוסרו חובות בידוד, תהליכי הבדיקות במידה וידרשו יהיו קצרים, ולא פחות חשוב, צריך שאמון הציבור בטיסות יהיה גבוה".

 

מתעניין נוסף ברכישת החברה: איש העסקים דוד ספיר

 

בתוך כך נודע על מתעניין נוסף ברכישת החברה - ד"ר דוד ספיר, איש עסקים מסנט פטרסבורג המיוצג בישראל על ידי עו"הד שמשון חן וליאור שבי ומשרד רו"ח פהאן קנה, אשר פנו בשמו לרשות החברות בבקשה לקבל היתר שליטה באל על. באי כוחו לא מסרו פרטים באשר להצעת הרכישה האמורה. לטענת מקורביו, בכוונתו להרחיב את עסקי התיירות שלו באמצעות רכישת אל על.

x