$
בארץ

נתניהו: "עובדים על טיסה של 3 שעות מתל אביב לדובאי ואבו דאבי"

יממה אחרי פתיחת השמיים, הגיע ראש הממשלה לסיור בנמל התעופה בן גוריון ודיבר על הסכם השלום עם איחוד האמירויות: "הזרקה מאסיבית לכלכלת ישראל". שרת התחבורה מירי רגב לנתניהו: "הגעת אחרי הצהרה היסטורית והיסטרית". היא אמרה כי ישראייר הגישה בקשה לטוס לדובאי

ynet 13:0717.08.20
יממה אחרי פתיחת השמיים, הגיע הבוקר (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו לסיור בנמל התעופה בן גוריון עם שרת התחבורה מירי רגב. בפתח דבריו הכריז נתניהו: "אנחנו עובדים עכשיו על טיסות ישירות מעל סעודיה בין תל אביב לדובאי ואבו דאבי, זו טיסה קצרה של 3 שעות כמו לרומא. זה אומר היקף ענק של השקעות ותיירות לשני הצדדים. אנשי האמירויות מאוד מעוניינים בהשקעות מסיביות בישראל".

 

שרת התחבורה מירי רגב הוסיפה: "השבוע פתחנו את השמיים, אתמול התבשרנו על 5,000 נוסעים שיצאו מהשדה הזה לבולגריה וקרואטיה וחלקים מסוימים מיוון. אנחנו מנסים להביא בשורה נוספת - כל שבועיים נפתח יעדים נוספים".

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת התחבורה מירי רגב ביקור בנתב"ג  ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת התחבורה מירי רגב ביקור בנתב"ג צילום מסך: לע"מ

 

נתניהו הוסיף לגבי ההסכם עם איחוד האמירויות: "מדובר בתיירות כולל טיסות ישירות. אנשי האמירויות רוצים להגיע לארץ ויגיעו לארץ. לדובאי יש אזורי סחר חופשי הגדולים ביותר בעולם, ועכשיו הסחורות האלה יגיעו תחת הסכמי השלום לישראל ויוזילו את מחירי המוצרים לישראל. זו הזרקה מסיבית לכלכלת ישראל ויכולות ואפשריות לאזרחי ישראל שלא היו כאן עד עכשיו".

רגב אמרה שחברת ישראיר הגישה בקשה רשמית לטוס לדובאי: אנחנו צריכים לסגור את תוואי הטיסה ונבוא בקרוב עם בשורות".

 

אתמול חתם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי על צו פטור מבידוד לשבים מ-20 מדינות ירוקות. הצו כולל את כל מי שהגיע או יגיע מהמדינות שברשימה (ולא שהה במדינה אחרת) ב-14 הימים האחרונים.

 

משרד הבריאות גם השיק אתר חדש בשם "תעופה בזמן קורונה", בו ניתן למצוא תשובות לשאלות כמו מי אינו רשאי לטוס ומי אינו רשאי להיכנס לישראל או לצאת ממנה. באתר מופיעות הנחיות לנכנסים וליוצאים מהמדינה, חובת בידוד והנחיות, הגשת בקשה לכניסה לישראל לפני טיסה, הגשת בקשה ליציאה מישראל לפני טיסה ורשימת מדינות אדומות וירוקות.

 

כל הנוסעים המבקשים לטוס מישראל נדרשים למלא טופס דיווח יציאה מישראל במהלך 24 השעות שלפני הטיסה. בנוסף יש למלא הצהרת בריאות. כמו כן, הכניסה לטרמינל הנוסעים תותר רק למחזיקי כרטיס טיסה ואישור על מילוי הבקשה באתר משרד הבריאות.
x