$
בארץ

הממשלה אישרה תוכנית סיוע לבתי מלון בגובה של עד 300 מיליון שקל

הזכאות למענק וגובהו ייקבעו בהתאם לירידה בהיקף ההכנסות של המלונאי בהשוואה לתקופה המקבילה בשנים קודמות, כאשר סכום המענק יינתן על פי כמות החדרים בו. שר התיירות, אסף זמיר: "נמשיך לסייע לכלל גורמי ענף התיירות לצלוח את משבר הקורונה ולחזור להיות מנוע צמיחה כלכלי משמעותי"

נווית זומר 15:4816.08.20

הממשלה אישרה תוכנית סיוע למלונות בגובה של עד 300 מיליון שקל, שגובשה על ידי משרד האוצר והתיירות, במסגרתה יחולקו למתקני ארוח מלונאים מענקים בגובה של עד 300 מיליון שקל, לחודשים יוני 2020 - מאי 2021, במטרה לשמר את תעשיית התיירות בישראל ולהבטיח את המשך קיומה לאחר המשבר, זאת בנוסף למגנוני הסיוע הקיימים.

 

 

על פי התוכנית, הזכאות למענק וגובהו ייקבעו בהתאם לירידה בהיקף ההכנסות של המלונאי בהשוואה לתקופה המקבילה בשנים קודמות, כאשר סכום המענק יינתן על פי כמות החדרים בו.

 

מלונות על הטיילת בתל אביב. התיירות בעיר נפגעה קשות מהמשבר מלונות על הטיילת בתל אביב. התיירות בעיר נפגעה קשות מהמשבר צילום: שאטרסטוק

 

האוצר אישר את הסיוע לאחר שהתברר כי לנוכח אי הוודאות למשך תקופת הקורונה ולתאריך שיבת התיירים, קיים חשש גדול כי תשתיות תיירות בארץ החל ממלונות שייסגרו או יקרסו וכוח עבודה מובטל שיעשה הסבות מקצועיות, יעלמו ולא יהיו ביציאה מהמשבר. כיום פועלים בארץ כ-430 מלונות עם למעלה מ-55 אלף חדרים ומועסקים בהם כ-41 אלף עובדים.

 

תעשיית המלונות ספגה פגיעה אנושה בעקבות ההחלטה על סגירת השמיים ואיסור על כניסת אזרחים זרים לשטח ישראל, דבר שעצר לחלוטין את זרימת התיירות הנכנסת לארץ. רבים מהמלונות בארץ מתקשים להתאושש מהמכה שחטפו בעקבות המשבר ולמעלה מ-40% מהם עדיין סגורים. הערים המתקשות ביותר במונחי תפוסת מלונות הם ירושלים ותל אביב, שאופיינו עד כה בלינות של תיירים.

 

התפוסה הגבוהה ביותר נרשמה באילת ובצפון הארץ. שר התיירות, אסף זמיר מסר, "זהו עוד צעד חשוב לשימור תשתית התיירות בישראל. נמשיך לפעול על מנת לסייע לכלל גורמי ענף התיירות לצלוח את משבר הקורונה ולחזור להיות מנוע צמיחה כלכלי משמעותי. אני מודה לשר כ״ץ על הובלת הנושא במשרד האוצר ועל שיתוף הפעולה״.

 

שר האוצר, ישראל כ"ץ מסר כי ''מדובר בצעד על מנת לשמור על הכלכלה הישראלית בתקופת משבר. המתווה נותן ודאות וסיוע לטווח הארוך למלונות שנפגעו מהמשבר''.

x