$
משפט

אמיר ברמלי נעצר עד תום ההליכים נגדו: "חשד כי תיכנן להימלט מישראל ביאכטה"

שופט בית משפט המחוזי בת"א, רענן בר יוסף, קיבל את עמדת הפרקליטות ורשות ני"ע לפיה ישנן ראיות לגבי איש העסקים כי "בליבו ובמעשיו היו הכנה, כוונה, וראשית מעשה לקראת בריחה מן הדין". ברמלי טוען: "הרשויות רודפות אותי"

עמיר קורץ ותומר גנון 17:1513.08.20

אמיר ברמלי, בעל השליטה לשעבר בחברת רוביקון שקרסה, המואשם בהונאת משקיעים בהיקף של מאות מיליוני שקלים ואשר נעצר בשבוע שעבר בחשד למעורבות בהונאה נוספת, יישאר במעצר עד תום ההליכים. כך החליט לפני זמן קצר שופט בית משפט המחוזי בת"א, רענן בר יוסף.

 

בלב בקשת הפרקליטות שביקשה את המעצר עד אשר יסתיימו ההליכים נגדו, נטען בין היתר כי התעורר חשד מהחיפוש שערכו במחשביו חוקרי רשות ני"ע כי ברמלי תכנן להימלט מישראל ביאכטה.

 

"לאחר עיון בחומר שהוצג בפני בית המשפט", נכתב בהחלטת השופט, "שוכנעתי כי בידי המדינה בסיס איתן לחשש שאי מעצרו של ברמלי בשלב זה עלול להביא להתחמקותו מהליכי שפיטה ומריצוי העונש. החומר המודיעיני הוא רב פנים. אין בו ידיעה בודדת, אלא ידיעות שונות במספר נושאים המשכנעות בהשתלבותן כי בליבו של ברמלי ובמעשיו היו הכנה, כוונה, וראשית מעשה לקראת בריחה מן הדין".

 

התובעים בפרשת ההונאה, עוה"ד חנה קורין ויוני לבני ממחלקת ני"ע בפרקליטות, הגישו בקשה לעצור את ברמלי עד תום ההליכים. לטענתם,  "התגלו עובדות ונסיבות חדשות המשליכות באופן ישיר על שאלת שחרורו של ברמלי בערובה ומחייבות את מעצרו עד תום ההליכים.

 

 

אמיר ברמלי אמיר ברמלי

 

"ישנן ראיות ישירות וקונקרטיות בעוצמה גבוהה במיוחד, המלמדות על כוונתו של ברמלי להימלט מן הארץ באופן מיידי, חרף צו איסור היציאה מן הארץ נגדו. ראיות אלה כוללות חומרים שנמצאו במחשבו, המצביעים על כוונה ישירה, קונקרטית ונקודתית לצאת מן הארץ. כמו כן ידיעות מודיעיניות ממספר מקורות שיוצגו לביהמ"ש במעמד צד אחד, המצביעות על כוונתו של המשיב לצאת מישראל בתוך זמן קצר ביותר".

 

"בתוך כך", נטען בבקשה, "כוללים חומרי המחשב שנמצאו בחקירה, חיפוש בגוגל של דרכי יציאה מן הארץ באמצעות יאכטה בימי הקורונה (וכאמור למשיב צו עיכוב יציאה מן הארץ); מדריכים כיצד 'להיעלם' מן הרשויות ברשת דארקנט; תבניות לזיוף מסמכים, לרבות דרכונים בחלוקה לפי מדינות ועוד. יצוין כי חומרים אלה הוצגו למשיב בחקירתו, והתבקשה התייחסותו להם, אך הוא בחר לשמור לגביהם על זכות השתיקה".

 

סנגוריו של ברמלי, עוה"ד עמית זיו ומיכל עורקבי, טענו בדיון שנערך היום כי אין ממש במידע המודיעיני. כך למשל טענו כי הוא נעצר בביתו ולא במרינה או על יאכטה. הם טענו ששתק בחקירתו משום שהרשויות, לדבריו, מחפשות אותו.

 

סנגורי ברמלי ביקשו לשחרר אותו בתנאים מגבילים. כאמור, בית המשפט דחה את בקשת, והורה כי ברמלי יישאר במעצר עד תום ההליכים.

x