שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הכנסת אישרה בקריאה טרומית את דחיית מועד אישור התקציב לדצמבר

המשמעות: אם הצעת החוק, שאושרה בתמיכתם של רה"מ נתניהו ויו"ר כחול לבן גנץ, תעבור קריאה שנייה ושלישית עד ה-25 באוגוסט - מועד אישור התקציב כיום - הכנסת תוכל לפעול ללא תקציב מאושר עד ה-3 בדצמבר

צבי זרחיה 12:3512.08.20

מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בצהריים בקריאה טרומית הצעת חוק המאפשרת לממשלה לפעול ללא תקציב מאושר בקריאה השנייה והשלישית בכנסת, עד ה-3 בדצמבר 2020. בעד ההצעה הצביעו 56 ח"כים ונגדה הצביעו 41 ח"כים.

 

הצעת החוק שהוגשה על ידי ח"כ צבי האוזר, זכתה לתמיכתם של רה"מ בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ. החוק קובע שהכנסת תתפזר ב-25 באוגוסט אם לא תאשר עד אז את תקציב 2020; לפיכך, על הכנסת לאשר את הצעת החוק הזו בקריאה השנייה והשלישית עד למועד זה. הצעת החוק הועברה להמשך חקיקה בוועדת הכספים.

 

נתניהו וגנץ במליאת הכנסת (ארכיון)
נתניהו וגנץ במליאת הכנסת (ארכיון) צילום: עמוס בן גרשום לעמ

 

נכון להיום קיימים עדיין חילוקי דעות בין נתניהו לגנץ בעניין אישור התקציב. נתניהו דורש כזכור לאשר תקציב חד שנתי ל-2020 בלבד, בעוד שגנץ תובע לקיים את ההסכם הקואליציוני לפיו יאושר כעת תקציב דו שנתי לשנים 2020 ו-2021. בליכוד מתנים את המשך חקיקתה של הצעת החוק לדחיית אישור התקציב בכך שכחול לבן תסכים לתמוך בתקציב חד שנתי.

 

שר האוצר ישראל כץ הציע לגנץ שהממשלה תאשר את תקציב 2020 והכנסת תאשרו בקריאה ראשונה כעת ובדצמבר 2020 תוגש לממשלה הצעת תקציב ל-2021. ח"כ האוזר יצא בדרים שאמר במליאה נגד חברי האופוזיציה וקרא לעברם: "אתם רוצים לגרור אותנו לבחירות. אתם יודעים שרוב הציבור נגד בחירות. אתם מבינים לאן אתם רוצים לגרור אותנו. הממשלה לא מושלמת ויש חריקות ובעיות, ואת חלקן ניתן לפתור אם רק רוצים. ממשלת האחדות היא הפתרון".

 

סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן אמר כי "אנו מוקפים אנשים וסוכני אנרכיה שרוצים לראות את המשך ההידרדרות בישראל בלי טיפת אחריות מה יילד יום. אותם אנשים מושכים לעוד ועוד מערכת בחירות בלי שמץ של אחריות".

x