$
בארץ

כחול לבן תיעדר מההצבעה על החוק שנועד למנוע מנתניהו את הרכבת הממשלה

"עמדתנו בנושא לא השתנתה ולא תשתנה, אך בעת הזו מדובר בניסיון לערער את יציבותה של המערכת הפוליטית כולה", נמסר בהודעת המפלגה

מורן אזולאי, ynet 14:2711.08.20

כחול לבן תיעדר מההצבעה על החוק שנועד למנוע מנתניהו את הרכבת הממשלה. כך הודיעה היום (ג') מפלגתו של בני גנץ.

 

 

 

"עמדתנו העקרונית בנושא לא השתנתה ולא תשתנה", נמסר בהודעת המפלגה, "אך בעת הזו מדובר אך ורק בניסיון לערער את יציבותה של המערכת הפוליטית כולה. בעיצומו של אחד המשברים החמורים בתולדות המדינה, אנחנו בוחרים לעשות הכול כדי למנוע בחירות שיביאו אסון כלכלי על המשק ויקרעו לגזרים את החברה הישראלית".

 

עוד נאמר בהודעה: "כחול לבן מפצירה בכל סיעות הבית, ובראשן הליכוד, להתעשת ולפעול יחד לטובת אזרחי המדינה שלא רוצים ולא צריכים עוד טלטלה פוליטית על חשבונם".

 

 

בנימין נתניהו ובני גנץ בנימין נתניהו ובני גנץ צילום: איי פי

 

בהתייחס למחלוקת התקציב נאמר כי "הגיעה העת לאשר תקציב ארוך טווח שייתן לציבור ודאות כלכלית שהוא עבורו כאוויר לנשימה. כל מי שינהג אחרת, ההיסטוריה תשפוט אותו כמי שפעל למען עצמו ונגד הציבור הישראלי".

 

ריבלין מזהיר מבחירות נוספות; נתניהו בסיור: "לא עוסק באולטימטומים"

 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הזהיר את הפוליטיקאים מפני האפשרות שייערכו בחירות נוספות. כך הוא מסר מוקדם יותר, בתום פגישה עם שר התקשורת יועז הנדל, שבה הכריזו השניים על כינון אמנה לשמירה על חופש העיתונות וביטחון עיתונאים.

 

"לא ייתכן שנמשיך לעסוק באפשרות של בחירות נוספות בעוד אנו סופרים את מתינו", אמר הנשיא, "אם תובילו אותנו אל נקודת השפל המבהילה הזו - תכו את המדינה במכה קשה מכאיבה ובלתי נסלחת".

 

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים קודם סיור ביטחוני בבסיס חיל האוויר בחצור, שבמהלכו הוא קיבל סקירות ביטחוניות מהרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, וממפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין.

 

נתניהו התייחס למשבר הפוליטי עם כחול לבן, ואמר: "צריכים לפתוח את שנת הלימודים. אני לא עוסק באולטימטומים, צריך תקציב מיד. אם נעביר תקציב עכשיו - פתרנו את הבעיה הזאת ואז נוכל לעבור לתקציב 2021 בלב שקט".

x