$
בארץ

נתניהו: "הדרך היחידה לרתום את כולם למאבק בקורונה היא להאציל סמכויות לרשויות המקומיות"

רה"מ דיבר בכנס של מרכז השלטון המקומי בנושא ההתמודדות עם הקורונה: "הסכמתי לתת עוד הזדמנות ליצוב המערכת הפוליטית". יו"ר המרכז לשלטון מקומי חיים ביבס: "היום הרשות המקומית לוקחת אחריות על המרחב הציבורי"

צבי זרחיה 10:4010.08.20

"אנו צריכים לעשות כל מאמץ להימנע מבחירות, לייצב את הממשלה ולהילחם נגד הקורונה ולמען פתיחת הכלכלה. זה מה שאנו עושים ואני מקווה שנעשה זאת בהצלחה". כך אמר הבוקר (ב') רה"מ בנימין נתניהו בכנס של מרכז השלטון המקומי בנושא ההתמודדות עם הקורונה.

 

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: רויטרס

 

"הממשלה הקודמת היתה יותר רזה ויעילה, קיבלנו החלטות נכונות וקיבלנו אותם בזמן וזה עזר לנו להתגבר על הגל הראשון של הקורונה. בממשלה הזו, שהיא יותר מורכבת, קיבלנו החלטות חשובות. יש 8.5 מיליארד שקל שנועדו להשקעה בתשתיות כבישים, רכבות, חיילים משוחררים, הכשרות מקצועיות ועוד. צריך ליצב את הממשלה, כדי שתוכל לפעול ביעילות. לכן כאשר פנה אלי ח"כ צבי האוזר והציע לתת עוד הזדמנות להגיע ליצוב המערכת הפוליטית, הסכמתי".

 

עוד אמר נתניהו כי "התכנסנו כדי להילחם בקורונה. הדרך היחידה לרתום את כל הכוחות היא להאציל לכם סמכויות. זוהי ההחלטה החשובה ביותר שאנו מדווחים עליה על מנת לתת לכם היכולת לקבל החלטות בזמן".

 

יו"ר המרכז לשלטון מקומי חיים ביבס אמר: "אני לא יכול להעלות על הדעת בחירות רביעיות. זו לא השעה לא לפוליטיקה ולא לקמפיינים, אלא להעברת תקציב שנוכל לנהל את המשבר ולהביא לשינוי המיוחל. אנו חייבים את התמיכה של המערכת כולה כדי להוציא לפועל את התוכניות שלנו".

 

ביבס הוסיף כי "הגיע הזמן שנדבר כולנו בקול מאוחד. היום הרשות המקומית לוקחת אחריות וסמכות על המרחב הציבורי. רצינו, דרשנו ולא נפלנו על אוזניים ערלות. הממשלה, רה"מ והמל"ל הבינו ופעלו לשילוב הרשויות בניהול המשבר. אנו לוקחים צעד אחד קדימה, יש שוני בהתנהלות של הרשויות. אנו היחידים שיודעים מה הם צריכים, איפה יסתובבו ואיך ישמרו את ההנחיות. כשאין הנחיות הגיוניות הביקורת עולה והאימון של הציבור מתערער. מאז פרוץ המגיפה הבנו שהשבתה כוללת של ענפים מביאה להשלכות קשות וארוכות טווח. חייבים לעשות הכל להימנע מסגר נוסף", הדגיש.

 

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר בכנס כי "הכי מדאיג אותנו החורף, עם מחלות החורף הרגילות כמו השפעת לצד הקורונה. הבלבול שנובע מזה, התסמינים הדומים, אפילו התחושות הקשות של אנשים שלא מבינים אם זו שפעת או קורונה ועליהם לרוץ ולהיבדק".

x