$
בארץ

גנץ צעק בקבינט, נתניהו לגלג: "תגבירו את הווליום"

עימות חריף בישיבת קבינט הקורונה. גנץ לנציגי הליכוד: "מהיום הראשון אתם פשוט לא עומדים בהסכמים. איך אתם חותמים על הסכמים ואז עובדים על תקציב חד-שנתי?"; שר האוצר ישראל כץ האשים את יו"ר כחול לבן בעיכוב תוכנית הסיוע לציבורים נזקקים בסך 8.5 מיליארד שקל: "הפרטים סוכמו עם נציגיך, אין סיבה לעכבה"

צבי זרחיה ו-ynet 15:5409.08.20

עימות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לרה"מ החליפי בני גנץ בנושא התקציב, בישיבת קבינט הקורונה שנערכה היום ואשר הסתיימה ללא החלטות.

 

גנץ צעק לעבר נציגי הליכוד: "מהיום הראשון אתם פשוט לא עומדים בהסכמים. חתמנו על הסכם לתקציב דו-שנתי. איך אתם חותמים על הסכמים ואז עובדים על תקציב חד-שנתי? מלכתחילה עבדתם על תקציב חד-שנתי". 

 

נתניהו השיב, "שמישהו יגביר את הווליום. לא שומעים".

 

ראש הממשלה, שטען כי העביר יותר תקציבי מדינה מכל מנהיג עולמי מכהן, הוסיף: "חייבים תקציב שנתי מיידי כדי לדאוג לפרנסת אזרחי ישראל. גנץ, אזרחי ישראל לפני הכול - תאשר את התקציב עוד היום". הוא ציטט את ראש המועצה הלאומית לכלכלה, הפרופ' אבי שמחון, שאמר: "אני וכל צמרת משרד האוצר תומכים בתקציב חד-שנתי - זה הדבר הנכון לעשות".

 

שר האוצר ישראל כץ קרא לגנץ: "תאשר להביא מיד לאישור הממשלה את תוכנית הסיוע לציבורים נזקקים ולהאצת תשתיות במשק בסך 8.5 מיליארד ששקל, שאותה אישרנו בממשלה והעברנו בחקיקה בכנסת. פרטי התוכנית סוכמו עם נציגיך ואין שום סיבה לעכב אותם ולפגוע בציבורים נרחבים".

 

בליכוד ובכחול לבן מתבצרים בימים האחרונים בעמדתם בנושא התקציב - ומערכת בחירות נוספת, בעיצומו של משבר הקורונה, הופכת לתרחיש מציאותי. ישיבת הממשלה שאמורה הייתה להתקיים היום בוטלה רשמית, ובליכוד תלו זאת ב"סירוב כחול לבן להעלות לסדר היום את תוכנית הסיוע הכלכלית". מנגד, בכחול לבן אמרו כי "זו לא הפעם הראשונה שבה הליכוד לא עומד בהתחייבותו, וכל תירוץ אחר הוא שקר מוחלט לציבור הישראלי".

 

 

מימין: כץ, נתניהו וגנץ. סוער בממשלה מימין: כץ, נתניהו וגנץ. סוער בממשלה צילומים: דנה קופל, אוליבייה פיטוסי, עמית שעל

 

x