$
בארץ

המשבר הפוליטי מחריף; גנץ: "אנחנו מתעקשים ולא תהיה תזוזה"

נמשכים חילופי האשמות בקואליציה כאשר יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר הבוקר בישיבה הקבועה של שרי כחול לבן, העבודה ודרך ארץ כי "אנחנו רוצים תקציב למדינה והם רוצים תקציב פוליטי". ישיבת השרים התקיימה למרות שבוטלה ישיבת הממשלה היום. ועוד מסממני המשבר הפוליטי: ועדת השרים לחקיקה לא תתכנס היום

צבי זרחיה 12:1809.08.20

"אין אף כלכלן שתומך בתקציב לחגים. זה קשקוש. צריך להגיד את האמת - אנחנו רוצים תקציב למדינה והם רוצים תקציב פוליטי".

 

כך אמר הבוקר יו"ר כחול לבן בני גנץ בישיבת "שרינו". מדובר בישיבה שבועית קבועה של שרי כחול לבן, העבודה ודרך ארץ המתקיימת לפני ישיבת הממשלה. הבוקר כידוע בוטלה ישיבת הממשלה.

 

גנץ אמר עוד כי "אנחנו רוצים לפתור את בעיות המשק והחברה, זו הסיבה שאנחנו מתעקשים ולא תהיה תזוזה".

 

מימין: בני גנץ ובנימין נתניהו. "לא תהיה תזוזה לגבי התקציב", אמר  גנץ מימין: בני גנץ ובנימין נתניהו. "לא תהיה תזוזה לגבי התקציב", אמר גנץ צילום: חיים הורנשטיין

לדברי גנץ, "יש רק שני אנשים שרוצים בחירות, ותשעה מיליון שלא רוצים ולא צריכים. אין אמת אחרת. אחד רוצה לשפר את מצבו הפוליטי והשני את מצבו המשפטי והאישי".

 

גנץ הוסיף כי "כשיורים עלינו טילים מבחוץ אנחנו מתאחדים וגם כשיש משבר פנימי ענק כמו הקורונה - חייבים אחדות לא פחות. זה אתגר שמגיע אחת ל-100 שנים. אנחנו מנסים למנוע את הפילוג, השנאה וההסתה ולכן אנחנו בממשלה".

 

עוד אמר גנץ כי "שאף אחד לא יתבלבל. שלא יהיה לאף אחד ספק: כחול לבן גאה על הכניסה לממשלה. זיהינו שעה קשה והתגייסנו למלחמה אמיתית על החברה הישראלית, על הכלכלה, על המובטלים, על העצמאים, על משפחות שיהיה להן עם מה ללכת למכולת".

 

"מעולם לא הצטערתי ולא אצטער על עשיית הדבר הנכון לטובת מדינת ישראל", סיכם גנץ. 

 

ועוד מסממני המשבר הפוליטי: ועדת השרים לחקיקה לא תתכנס היום.

 

יו"ר הוועדה שר המשפטים אבי ניסנקורן הודיע כי סיכם עם השר דודי אמסלם המקשר בין הממשלה לכנסת כי בשלב זה יקודמו בוועדה רק חוקים הנוגעים לקורונה.

 

עם זאת, ניסנקורן הוסיף כי "לצערי בליכוד מסרבים לקדם חוק שנועד להשיב כספי מקדמה לזוגות שחתונתם בוטלה. אני קורא לשרים ישראל כץ ואמסלם, בואו נשים את הפוליטיקה בצד לחצי שעה ונעזור לאלפי צעירים בישראל".

 

בין החוקים שלא יידונו הוא חוק שהגיש ח"כ הילה שי-וזאן לפיצוי זוגות צעירים ששילמו לאולמות אירועים וחתונתם לא התקיימה.

 

השר דודי אמסלם, מבהיר שסירובו לכנס את הועדה, זה השבוע השלישי, נובעת בשל התנהגות כחול לבן והפרות הסיכומים שנעשו לאחרונה. לדבריו,  "גם כך הצעת חה"כ וזאן הינה הצעת חוק פרטית ולא ממשלתית, וסוכם שמעלים רק הצעות חוק ממשלתיות בנושא הקורונה בלבד. הדפתי כבר בעבר עשרות הצעות חוק פרטיות של חברי כנסת מן הליכוד, וזו פעם ראשונה שכחול לבן מגישה הצעה כזו, למרות שהיא יודעת שהוועדה דנה רק בהצעות חוק ממשלתיות בסוגיות הקורונה. אני מכיר בחשיבות ההצעה אולם סבור שדיון בנוגע לשיפוי ופיצוי צריך להיות בכלל רוחבי, לגבי כל מי ששילם על שרות ולא קיבל (חופשות שבוטלו, טיסות, מנויים לחדרי כושר, בריכה, אירועים שונים וכיוצ"ב) ולא נקודתי, בכלל צריך לדאוג לשפות את נותני השירותים שהם הנפגעים העיקרים".

 

ח"כ הילה שי וזאן: אמרה: "הצעת החוק שלי להחזרת המקדמות של הזוגות המתחתנים נמצאת בסכנה ממשית. אלפי זוגות צעירים שרק התחילו את דרכם, חלקם סטודנטים/יות, חלקם מובטלים/ות יתחילו את חייהם המשותפים עם הפסד של אלפי או עשרות אלפי שקלים על אירוע חתונתם שלא התקיים. אני מצפה מהשר המקשר בליכוד דוד אמסלם, ומהשר ישראל כץ שהתחייבו שניהם, לתמוך בהצעת החוק ולדאוג שתעבור. לא למעני, אלא למען זוגות רבים שזקוקים לעזרתנו היום יותר מתמיד. עלינו להוציא את המדינה מהמשבר הנוכחי צעד אחר צעד וכחלק מכך לדאוג לדור הצעיר עוד היום. זוגות יקרים, המאבק הזה שלי כשלכם. אני איתכם לאורך כל הדרך עד שנמצא פיתרון. לא ניתן לאיש לחבל בדרכנו ואתם לא תהיו לקלף מיקוח בסוגייה פוליטית".

 

 

x