שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מל"ט של אלביט התרסק בדרום לפני מסירתו לצבא שוויץ

נזק של עשרות מיליוני שקלים לאלביט, שתיאלץ לבנות מל"ט אחר במקום זה שהתרסק - מסוג סטארליינר. שוויץ הזמינה ב-2015 שישה מטוסים וציוד קרקע בשווי כולל של 200 מיליון דולר

אודי עציון 22:5006.08.20

מטוס ללא טייס של אלביט, שנבנה עבור הצבא השוויצרי, התרסק אתמול (ד') בעת ניסוי בדרום הארץ. לא היו נפגעים, אך המל"ט, בשווי עשרות מיליוני שקלים, הושמד. אלביט דיווחה על האירוע לחוקר התאונות הראשי במשרד התחבורה, ולשוויצרים.

 

 

 

מדובר במל"ט סטארליינר, גרסה מוגדלת של ההרמס 900 שמכרה אלביט לחיל האוויר וללקוחות נוספים. שוויץ הזמינה ב-2015 שישה מל"טים כאלה וציוד קרקע, בעסקה בשווי כולל של 200 מיליון דולר. המטוס הראשון נמסר לשוויצרים בשנה שעברה.

 

 

סטארליינר סטארליינר

 

הסטארליינר הוא המל"ט הראשון שנבנה כך שיוכל לטוס בנתיבי טיסה אזרחיים, לצד מטוסי נוסעים מאוישים, מה שחייב את החברה לציידו במערכות זיהוי ושליטה מתקדמות, ובמערכת למניעת התנגשות במטוסים אחרים.

 

בגלל התאמתו לשימוש במרחב האזרחי, בניגוד למל"טים הצבאיים הרגילים של החברה, מלווה רשות התעופה האזרחית (רת"א) את טיסות הניסוי שלו ומעניקה לו רישוי. נסיבות התאונה עדיין נמצאות בחקירה.

 

משום שהמטוס עדיין לא נמסר ללקוח, תישא אלביט בעלויות בניית מל"ט חדש במקום זה שהתרסק.

 

צבא שוויץ הפך בשנים האחרונות ללקוח משמעותי של אלביט. מלבד המל"טים, רכשו השוויצרים מהחברה גם מערכות קשר טקטי בשווי 300 מיליון דולר ומערכות שליטה ובקרה לתותחים, ב-15 מיליון דולר.

x