$
משפט

הפרקליטות: "חשד שאמיר ברמלי תכנן להימלט מישראל ביאכטה"

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט לעצור עד תום ההליכים את בעל השליטה לשעבר בחברת רוביקון שקרסה, המואשם בהונאת משקיעים בהיקף של מאות מיליוני שקלים. אתמול נעצר ברמלי על ידי רשות ני"ע במסגרת פרשה חדשה בחשד להונאת משקיעים, ובחיפוש במחשבו התגלו ראיות לכאורה שתכנן להימלט. בין היתר נמצאו מדריכים כיצד "להיעלם" מן הרשויות, תבניות לזיוף מסמכים, לרבות דרכונים בחלוקה לפי מדינות

תומר גנון ועמיר קורץ 18:4605.08.20

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט לעצור עד תום ההליכים את אמיר ברמלי, בעל השליטה לשעבר בחברת רוביקון שקרסה, המואשם בהונאת משקיעים בהיקף של מאות מיליוני שקלים. זאת לאחר שברמלי נעצר אתמול שוב על ידי רשות ני"ע, בעקבות חשדות חדשים להונאה נוספת.

 

 

אמיר ברמלי אמיר ברמלי

 

במקביל, כך נטען בבקשה, התעורר חשד מחיפוש במחשבו האישי כי תכנן להימלט מישראל ביאכטה. לאור החשש להימלטות מהדין, מבקשת מחלקת ני"ע בפרקליטות שייעצר עד תום ההליכים במסגרת התיק שבו הוא מואשם כבר בהונאת משקיעים, ומחכה להכרעת דין.

 

"בעת האחרונה", נטען בבקשה שהגישו התובעים בפרשת ההונאה, עוה"ד חנה קורין ויוני לבני ממחלקת ני"ע בפרקליטות, "התגלו עובדות ונסיבות חדשות המשליכות באופן ישיר על שאלת שחרורו של ברמלי בערובה ומחייבות את מעצרו עד תום ההליכים.

 

"ישנן ראיות ישירות וקונקרטיות בעוצמה גבוהה במיוחד", נטען, "המלמדות על כוונתו של ברמלי להימלט מן הארץ באופן מיידי, חרף צו איסור היציאה מן הארץ נגדו. ראיות אלה כוללות חומרים שנמצאו במחשבו, המצביעים על כוונה ישירה, קונקרטית ונקודתית לצאת מן הארץ. כמו כן ידיעות מודיעיניות ממספר מקורות שיוצגו לביהמ"ש במעמד צד אחד, המצביעות על כוונתו של המשיב לצאת מישראל בתוך זמן קצר ביותר.

 

"בתוך כך", נטען בבקשה, "כוללים חומרי המחשב שנמצאו בחקירה, חיפוש בגוגל של דרכי יציאה מן הארץ באמצעות יאכטה בימי הקורונה (וכאמור למשיב צו עיכוב יציאה מן הארץ); מדריכים כיצד "להיעלם" מן הרשויות ברשת "דארקנט"; תבניות לזיוף מסמכים, לרבות דרכונים בחלוקה לפי מדינות ועוד. יצוין כי חומרים אלה הוצגו למשיב בחקירתו היום (ד'), והתבקשה התייחסותו להם, אך הוא בחר לשמור לגביהם על זכות השתיקה.

 

נציין כי זאת בסך הכל הפעם השנייה שהפרקליטות מבקשת לעצור עד תום ההליכים אדם החשוד בהונאת משקיעים. בפעם הקודמת היה מדובר בבעלים של בית ההשקעות אפולו, אילן מורגן, שזכה לכינוי "האיש בעל ששת הפרצופים" לאחר שהמשיך להונות משקיעים בשמות אחרים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום. נגזרו עליו 70 חודשי מאסר במסגרת הסדר טיעון.

 

בפרקליטות טוענים בנוסף, כי "ראיות אלה יש לקרוא בד בבד עם השלב שבו נמצא התיק הפלילי המתנהל נגדו – לאחר סיכומים בכתב ובע"פ ובהמתנה להכרעת דין ובהמשך, ככל שיורשע, לגזר דין – ש לעמדת המבקשת, צפוי לעמוד על שנות מאסר ממושכות/רבות. לכך יש להוסיף שהמידע המודיעיני בנוגע לכוונתו של המשיב להימלט מן הארץ, התקבל בסמוך לאחר פסק דין שניתן על-ידי אותו מותב שדן בתיק בעניינו של המשיב, שבו הורשעו הנאשמים בכל העבירות המיוחסות להם בפרשה דומה ביותר לזו שבגינה הוגש כתב האישום נגד המשיב.

 

"לטענת הפרקליטות גם העובדה שנפתחה חקירה חדשה נגד ברמלי, מחזקת את הצורך שיישב במעצר עד תום. בהתאם לחשדות שבבסיס החקירה החדשה שנפתחה נגד המשיב ביום 4.8.20, מנצל המשיב, לאורך פרק זמן של לפחות שנתיים, את תנאי השחרור נגדו כדי לבצע, לכאורה, עבירות גניבה, הונאה, מרמה, זיוף והלבנת הון כלפי עשרות משקיעים במתווה דומה לזה שבו בוצעו העבירות שבגינן הוגש נגדו כתב האישום".

 

טרם התקבלה תגובתם של עו"ד לירן זילברמן, המייצג את ברמלי בכתב האישום שהוגש נגדו, ושל עמית זיו, המייצג את ברמלי בחקירה החדשה שנפתחה נגדו.

 

x